Ердоган не домовився з путіним про продовження зернової угоди. Про що ще йшлося на переговорах?
Коментар зустрічі путіна та Ердогана і можливих домовленостей в етері Єдиних новин.
Не домовилися. Принаймні, поки що. Так ЗМІ характеризують зустріч президентів путіна та Ердогана. Вона, нагадаю, відбулась напередодні в російському Сочі. Головна тема переговорів – зерновий коридор.
Юрій Олійник, кандидат політичних наук, керівник дослідницьких програм недержавного центру “Українські студії стратегічних досліджень”:
путін певне просив продовження гарантій якоїсь торгівлі спокійної з Туреччиною. Щоб Туреччина не поширювала західні санкції на реекспортні товари, які з Туреччини йдуть до росії, які дуже важливі для електроніки для озброєння. Всі ці теми крутилися навколо війни .
На підсумковій прес конференції Ердоган дав неоднозначну пораду… Україні!
Тайіп Ердоган, президент Туреччини:
Україні потрібно пом’якшити свій підхід щодо можливості зробити взаємні кроки з росією.
Що означає це “пом’якшення”? В чому Україні потрібно поступатися? І чи потрібно взагалі?
Юрій Олійник, кандидат політичних наук, керівник дослідницьких програм недержавного центру “Українські студії стратегічних досліджень”:
Якщо слідкувати за заявами Ердогана за останні 2 роки, такі заклики були неодноразово. Це заклик, що і Україна має чимось поступитися, і росія. Не варто переоцінювати їх, так як Ердоган більше чи менше намагається позиціонувати себе як миротворця.
Яку політику Туреччина провадить щодо росії — проаналізували її в контексті російсько-української війни.
Гість — Юрій Олійник, кандидат політичних наук, керівник дослідницьких програм Недержавного центру Українські студії стратегічних досліджень. 5 вересня о 18:35 на Українське радіо.
Інше питання – це зернова угода, де гарантія нормальних цін і пропозиції зерна у світі, зокрема, країнах Африки, Близького Сходу, тому що Ердоган виступає як своєрідний захисник цих країн і показує, що дбає про продовольчу безпеку.
Підвищується місія українського і російського зерна для стабільності в багатьох державах. Навіть для Туреччини з її проблемами з лірою потрібно зберегти продовольчу подушку. І Туреччині вигідно бути хабом, через який йде експорт.
В Туреччини багато козирів щодо росії – зберегти реекспорт через Туреччину до росії, гарантія доступу до російських баз в Сирії (прохід через Боспор і Дарданелли).Це питання підняття ставок.
Але ще одне питання щодо припинення вогню між росією та Україною.

Leave a Reply