Україна та її союзники. Огляд військово-технічної співпраці 20-25 вересня

Станіслав Ткачук, військовослужбовець ЗСУ

Про далекобійну зброю, системну підтримку США та Німеччини, активність країн Балтії, а також про ключові стратегічні кроки партнерів у військово-технічній співпраці розповідаємо у традиційному огляді.

 Очікувано найважливішу роль у конкретній військовій підтримці України в протистоянні з російською федерацією відіграє США, зокрема Україна отримала 3D-принтери промислового рівня, здатні «друкувати» запчастини до військової техніки.

Держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що США та Німеччина обговорюють питання передачі Україні далекобійних ракет ATACMS і Taurus. Він також підкреслив, що саме Україна вирішуватиме, які цілі вражатимуться цими ракетами, якщо рішення про їхню передачу буде ухвалене.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Україна незабаром отримає від США танки M1 Abrams, а українські пілоти навчатимуться на винищувачах F-16 у США.

Новий пакет військової допомоги Україні від США вартістю 325 мільйонів доларів попередньо міститиме другий транш 155-мм касетних боєприпасів, додаткові озброєння для української протиповітряної оборони, протитанкові засоби TOW і AT4, снаряди для реактивних систем залпового вогню HIMARS і протитанкові комплекси Javelin. Згодом США уточнили вміст пакета військової допомоги  вартістю 325 млн доларів. Україна отримає: ракети AIM-9M для протиповітряної оборони; додаткові боєприпаси для HIMARS; системи протиповітряної оборони Avenger; кулемети калібру 12,7-мм (Browning M2) для боротьби з безпілотними авіаційними системами; 155-мм артилерійські снаряди, включаючи DPICM (касетні); 105-мм артилерійські снаряди; ракети TOW; протитанкові системи Javelin та AT-4; понад 3 млн боєприпасів для стрілецької зброї; 59 легких тактичних машин; боєприпаси для знешкодження перешкод; запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.

Прогнозовано і послідовно триває військово-технічна співпраця нашими європейськими партнерами.

Зокрема Німецька компанія Quantum Systems передасть Україні 100 тактичних дронів нового покоління.

Німеччина розкрила деталі нового пакета військової допомоги Україні вартістю 400 мільйонів євро. Україна отримає: 30 тисяч снарядів калібру 155 мм, близько 3 800 димових снарядів для 155-мм артилерії, 105 тисяч 120-мм танкових снарядів, 480 снарядів АТ-2, 200 броньованих машин MRAP, 50 надводних дронів.

Німеччина також передала Україні 17 терміналів супутникового зв`язку SatCom, чотири сідельні тягачі 8×8 HX81 та чотири напівпричепи, 12 вантажівок Zetros, запасні частини до броньованих ремонтно-евакуаційних машин Wisent.

МОЗ України отримало медичну гуманітарну допомогу від Урядового агентства стратегічних резервів Польщі, Благодійного фонду «Medical Life Lines» зі Сполученого Королівства, корпорації «Pall Corporation» зі США та фармацевтичної компанії «Medeferent Group» з Молдови: три автомобілі швидкої медичної допомоги, 73 палети лікарських засобів, 35 палетів медичних виробів.

Міністр оборони Данії Трольс Лунд Поульсен повідомив, що його країна у співпраці з іншими партнерами закуповує додаткові 45 танків для України (30 танків Leopard 1, 15 танків T-72).

Нідерланди та Данія профінансують військову допомогу Україні від Чехії. Першим проєктом стане передача Україні 15 модернізованих танків Т-72ЕА.

Латвія до кінця року надасть Україні 12 модульних будинків.

Норвегія надасть Україні близько 50 гусеничних вантажівок.

Міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас представив черговий пакет військової підтримки України, який містить «системи підриву, радари морського спостереження та боєприпаси для протитанкового гранатомета Carl Gustaf». Він також підписав декларацію про сприяння коаліції з підтримки України в галузі інформаційних технологій, або «ІТ-коаліцію», що допомагатиме кібербезпеці ЗСУ.

Міністр оборони Сполученого Королівства Грант Шаппс пообіцяв додаткове постачання десятків тисяч артилерійських снарядів для українських сил до кінця року.

Україна отримала від Швеції 10 танків Stridsvagn 122 з навченими екіпажами.

Чеська волонтерська організація Darcek pre Putina зібрала 650 тисяч євро на покупку безпілотної машини розмінування Bozena-5 Україні.

Також варто відзначити нашого азійського партнера Південну Корею, яка відправить в Україну дві машини для розмінування мінних полів K600 Rhino власного виробництва.

Прогноз: Далекобійна зброя та інші засоби ураження ворога поступово надходитимуть до України. Визначальним фактором у пришвидшенні темпів надання зброї досі залишається ситуація безпосередньо на полі бою. Окрім того варто очікувати спільних військово-промислових проектів з країнами партнерами та співпрацю України з іноземними приватними військово-промисловими компаніями.

Leave a Reply

Your email address will not be published.