Експертна дискусія в Житомирі про проблеми росії в рамках Бандерівських читань

У Житомирі відбулася Експертна дискусія “Філософія української перемоги – розпад російської імперії” в Житомирі за матеріалами Бандерівських читань 11 листопада. Під час заходу експерти та науковці обговорили питання української перемоги, складовою якої є розпад російської імперії.

Юрій Олійник, керівник дослідницьких програм Українських студій стратегічних досліджень розпочав захід з питання, що включає в себе українська перемога і які зусилля треба докласти до її досягнення. Він звернув увагу, росія через імперський характер ніколи не погодиться на існування України і тому її розпад є запорукою перемоги.

Геннадій Махорін, кандидат історичних, доцент Поліського національного університету охарактеризував етапи українського національного відродження та формування ідеї боротьби українського народу за свободу. Звернув увагу на проблеми малоросійства в Україні та необхідність розвитку консервативної думки для її державотворення. Також науковець зауважив, що враховуючи минуле, необхідно більше звертати уваги на думку військових у наш час.

Науковці Юрій Олійник, керівник дослідницьких програм «Українських студій стратегічних досліджень»; Олександр Чупак, керівник економічних програм «Українських студій стратегічних досліджень»; Вячеслав Магась, професор кафедри суспільних наук, Житомирський військовий інститут імені С. П. КОРОЛЬОВА провели інтерактивне обговорення українського питання світі.

Вячеслав Магас пояснив важливість роботи з західними союзниками, аби донести їм важливість посиленої протидії росії. Дискусії всередині США викликані традицією союзів і допомоги росії, яка формує мислення частини еліти. Також слід усвідомити, що в цій війні Китай вже на боці росії, бо постачання боєприпасів з КНДР були б неможливі без згоди Пекіна. Щодо поневолених народів, на жаль їх позиції слабкі, навіть у більш виграшних умовах формально незалежної Білорусі. Але ще гірше, коли опозицією виступають ліберальні імперці.

Юрій Олійник підкреслив, що путінська вертикаль нестабільна, що доводить історія з бунтом Прігожина. Після путіна можливий період короткої нестабільності, коли російська еліта ділитиме владу. Слід бути готовими і скористатись цим моментом. Водночас населення незадоволене, що демонструють різні інциденти, зокрема останні події в Дагестані.

Олександр Чупак розкрив диспропорції в економіці російських регіонів, що стимулюють незадоволення населення. Щодо США, реальна позиція Трампа після повернення до влади може бути відмінною від його риторики, але це непередбачуваність. Необхідно працювати з усіма групами всередині Америки.

Запис трансляції експертної дискусії в Житомирі.

Leave a Reply

Your email address will not be published.