31 січня 2025 року Міністерство у справах ветеранів України оприлюднило доопрацьований проект закону «Про основні засади державної ветеранської політики».
НАЦ «Українські студії стратегічних досліджень» надавало свої пропозиції до нього, з яких Мінветеранів було враховано такі.
1. Розширено перелік посадових осіб, які будуть надавати соціальні послуги ветеранам російсько-української війни, членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
Положення проекту Закону України «Про основні засади державної ветеранської політики» | Було | Стало після врахування пропозицій УССД |
Частина 2 статті 14. Супровід | Надання соціальних послуг, в тому числі які передбачають соціальний супровід, ветеранів / ветеранок, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, які потребують таких послуг, здійснюється фахівцями надавачів таких соціальних послуг у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. | Надання соціальних послуг, в тому числі які передбачають соціальний супровід, ветеранів / ветеранок, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, які потребують таких послуг, здійснюється працівниками надавачів таких соціальних послуг у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. |
Чинним законодавством (абзац 2 частини четвертої статті 13 Закону України № 2671-VIII «Про соціальні послуги») передбачено, що до працівників надавачів соціальних послуг державного/комунального та недержавного секторів належать фахівці та професіонали (соціальні працівники, фахівці із соціальної роботи, соціальні менеджери та інші) та соціальні робітники.
- Такими чином розроблений Мінветеранів законопроект буде узгоджуватися з діючим законодавством у сфері соціальних послуг.
2. Вперше передбачено повноваження органів місцевого самоврядування, паралельно із органами державної влади, надавати всебічну підтримку «ветеранському» бізнесу.
Положення проекту Закону України «Про основні засади державної ветеранської політики» | Було | Стало після врахування пропозицій УССД |
Частина 2 статті 19. Підтримка ветеранського підприємництва | Метою державної політики у сфері розвитку та функціонування ветеранського підприємництва в Україні є створення сприятливих умов для започаткування, функціонування та розвитку ветеранського підприємництва, зокрема, шляхом спрощення звітності, дозвільних процедур та умов ведення підприємницької діяльності, підвищення його конкурентоспроможності, сприяння реінтеграції ветеранів / ветеранок, ветеранів / ветеранок, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, в цивільне життя та сталого розвитку України в цілому. Абзац відсутній | Метою державної політики у сфері розвитку та функціонування ветеранського підприємництва в Україні є створення сприятливих умов для започаткування, функціонування та розвитку ветеранського підприємництва, зокрема, шляхом спрощення звітності, дозвільних процедур та умов ведення підприємницької діяльності, підвищення його конкурентоспроможності, сприяння реінтеграції ветеранів / ветеранок, ветеранів / ветеранок, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, в цивільне життя та сталого розвитку України в цілому. Органи місцевого самоврядування можуть створювати додаткові сприятливі умови для започаткування, функціонування та розвитку ветеранського підприємництва. |
Це важливо з огляду на триваючу реформу децентралізації та повернення до громад демобілізованих після перемоги захисників і захисниць України.
Власна справа – дієвий практичний механізм реінтеграції ветеранів до цивільного життя.
начено.
68,8% опитаних ветеранів мають бажання займатися підприємництвом.
Податкові пільги є дієвим механізмом підтримки підприємницької діяльності
загалом, тому важливо зазначити їх у новому законодавстві стосовно державної
ветеранської політики.
Наразі законопроект проходить фінальне обговорення перед його погодженням урядом і внесенням до парламенту.

Leave a Reply