Битва за Бахмут знищила наступальний потенціал російської армії — Сиротюк

ЗСУ контролюють всі висоти навколо і бачать Бахмут, як на долоні, розповів Українському Радіо молодший сержант-гранатометник 5-ї окремої штурмової бригади ЗСУ, народний депутат ВР 7-го скликання Юрій Сиротюк для Українського радіо.

Як учасник битви за Бахмут він констатує: ця битва знищила наступальний потенціал російської армії. Замість знову намагатися захоплювати Київ, як вони погрожували, окупанти поклали тут своє військо. На відміну від ЗСУ, росіяни борються, як Жуков ― не якістю, а кількістю. Тому для них будуть величезні проблеми після боїв за Бахмут, зауважує Юрій Сиротюк. І додає: ЗСУ на цьому донецькому напрямку рухаються вперед, а не просто обороняються.

Також Юрій Сиротюк прокоментував дії засновника ПВК “Вагнера” Пригожина. “Пригожин хоче залити кров’ю руїни Бахмута і втекти, бо розуміє, що втримати місто не вдасться”.”Ми перебуваємо в околицях Бахмута на правому фланзі”, ― розповів Юрій Сиротюк Українському Радіо. І додав: крайніми днями ЗСУ відбили у російських загарбників значну територію, вибили росіян із пануючих висот.

“Учора і сьогодні противник засипає все артилерією ― тривають постійні обстріли, авіаудари, застосовуються касетні боєприпаси, фосфорні бомби. Але ми позиції тримаємо. Усе це нелегко, однак противник, який не контролює пануючі висоти над Бахмутом, не може контролювати місто. І якщо в артилерії у ворога поки що є безліміт, то своєю живою силою він не може вибити нас із позицій. Ці позиції засипані трупами російських солдатів, вони не забирають своїх загиблих, тому ми бачимо, якою ціною давалося їм просування українською землею. Більше пів року вони тут билися, щоб захопити сантиметр за сантиметром. І буквально за тиждень ми їх звідти вибили з набагато меншими втратами”.

“Пригожин хоче залити кров’ю руїни Бахмута і втекти звідти”

Юрій Сиротюк прокоментував твердження засновника ПВК “Вагнера” Євгена Пригожина, що нібито “вагнерівці” до 1 червня передадуть позиції у Бахмуті підрозділам Міноборони Росії і вирушать у тил на переформування та дооснащення. Коли в Україну зайшло терористичне угруповання Пригожина, зазначає Сиротюк, воно сукупно складало дві армії Королівства Швеції, це близько 50 тисяч солдатів. А зараз це військо повністю вибите, констатує молодший сержант-гранатометник 5-ї окремої штурмової бригади ЗСУ. 

“Для Пригожина це було безлімітне використання артилерії, тобто вогняний вал, і безжальне знищення найманців-зеків. Зараз російська армія, яка зайде, не зможе в такий спосіб використовувати своїх солдатів, ставити заградзагони. Ми це бачимо по флангу ― щойно тут з’явилися регулярні російські солдати, як вони почали тікати. Це означає, що Пригожин хоче забрати собі всю “славу” (безславну й бездарну славу), залити кров’ю руїни Бахмута і втекти звідти. Бо розуміє, що їм не вдасться втримати Бахмут. Рано чи пізно руїни (на жаль, руїни) давнього козацького міста повернуться в Україну. Пригожин хоче зберегти власне життя і підставити російську армію. Ми контролюємо всі висоти і бачимо місто, як на долоні. Спроби ворога вибити нас із цих висот безрезультатні. Бійня за Бахмут привела до того, що було знищено наступальний потенціал російської армії. Замість того, щоб іти на Україну і знову намагатися захоплювати Київ, як вони погрожували, росіяни тут поклали свою армію”, ― зазначив Юрій Сиротюк.

І продовжує розповідь: у Пригожина на фронті було дві частини ― професійні найманці, які йшли позаду, і зеки, яких гнали попереду під загрозою смерті. У них варіант дуже простий: або загинути від українських куль, або загинути від пострілу в спину, якщо не можеш наступати. Тому вони мусили бігти під загрозою смерті вперед. “Війна ― це велика шахівниця.

Росія бореться за шахматки, а ми боремось за шахову партію. Тому нам великої різниці немає, проти кого битися. Але зрозуміло, що російських солдатів женуть під загрозою смерті, у них і так слабкий моральний дух, вони не готові йти вперед. Бачимо, як декілька днів росіяни дуже кволо пробують відбивати позиції, нічого їм не вдається і вони просто поступаються. Нічого не дає навіть їхня шалена перевага в артилерії”, ― зауважує український воїн.

Чи можливо взяти російських окупантів у щільне кільце навколо Бахмута?

Є ще північні висоти навколо Соледара, які поки, на жаль, контролюються російською армією, відповідає на це запитання Юрій Сиротюк. “Тому ще потрібно попрацювати, щоб забрати і це давнє українське містечко Соледар. Тоді у росіян ситуація буде критична. На нашому напрямку треба просуватися на Кліщіївку, перерізати постачання з боку Горлівки і рухатися далі. Зараз тут противник сконцентрував резерви, відповідно, це просування дається нам непростою ціною. Зараз головне закріпитися на цих позиціях, адже це вже дозволяє нам тримати місто під вогневим контролем. Для росіян не мед зараз перебувати під нашим постійним вогнем, але до кільця ще дуже довго. Однак те, що ми на цьому донецькому напрямку рухаємося вперед, не просто обороняємося, а активно контратакуємо, дуже піднімає моральні сили бійців. Приємно бачити, коли ти  рухаєшся, хоча, звісно, важко. Ми мусимо застрибувати в ці нори, де все “по-русскі” ― бедлам, сміття, смердять російські трупи.

Але приємно, що метр за метром ми звільняємо території, і не ціною життя наших солдатів, як це робили росіяни. У нас зовсім інша філософія війни. Можна інколи відступити, але зберегти армію, а вони борються, як Жуков ― не якістю, а кількістю. Тому для них будуть величезні проблеми після боїв за Бахмут, адже їхня армія достатньо вибита і результати жалюгідні. Хоча ми розуміємо, що певний пропагандистський ефект у Росії повинен бути від знищення українського Бахмута”.

“Росія розуміє, що вона зазнала стратегічної поразки”

У росіян уже прості плани, каже Юрій Сиротюк. “Усі, хто залишиться в Україні, звідси живим не вийде. У мене в кишені лежать аркуші зі щоденника російського офіцера, і там написано, скільки щодня їхніх солдатів було поранено чи загинуло, скільки поранених не доживало, бо вони не надавали їм допомоги. Росія розуміє, що вона зазнала стратегічної поразки.

Ось-ось у нас на фронті з’являться “леопарди”, інша нова техніка. А росіяни розуміють, що в них нічого не з’явиться. Вони бачать, що в умовах, коли ми були слабші, мали менше зброї та менше бійців, ми все одно витримали і вистояли. Думаю, вони чітко розуміють свої перспективи, коли в нас буде якісна західна зброя та нові підготовлені частини. Увесь цей час Бахмут ми тримали, наших резервів не знищували, бо сюди майже не надходило підкріплення. Ми просто ротувалися між собою. Отже, доля росіян зрозуміла: побачити Україну і загинути”, ― наголошує Юрій Сиротюк.

“Рік тому ми часто бачили погляди з-під лоба тих, хто голосував за Медведчука, а зараз вони вже зрозуміли, що “русскій мір” ― це смерть”

Поки ми перебували у Бахмуті, нашим ключовим завданням було захист не тільки міста, а й людей, розповідає воїн ЗСУ. “Ми неодноразово проводили операції з евакуації. Деякі люди з різних причин не могли виїхати з міста. У когось загинули рідні, і вони з горя залишалися на тому місці.

Але щоразу, коли ми знали, що є цивільні, посилали туди броньовану техніку і солдатів, щоб цих людей вивезти. І не тільки людей, а й тварин. У мене вдома, наприклад, живе песик Бахмутка, якого ми вивозили під обстрілами. Була частина “ждунів”, які чекали, що прийде “русскій мір”. Ми знаємо, що Донбас був колонізований росіянами після голодомору, але мало хто з людей вижив, бо російські снаряди та авіація не вибирають “свій-чужий”. Тому ті “ждуни” у переважній більшості не дочекалися, бо загинули під кулями тих, на кого вони чекали.

Зараз на Донбасі відбувається чіткий злам. Якщо рік тому ми часто бачили похмурі погляди з-під лоба тих, хто голосував за Медведчука, “Опоблок”, Януковича, то зараз вони вже зрозуміли, що “русскій мір” ― це смерть. А сьогодні проукраїнські погляди поширюються тут дуже швидко. Вже не той Донбас, який був рік тому, в 2014 році чи на початку незалежності”, ― звертає увагу Юрій Сиротюк.

“Бахмут знищений майже повністю”

А наразі Бахмут знищений майже повністю, зруйновані майже повністю й околиці міста, констатує Юрій Сиротюк. “Щойно перед ефіром ми бачили це “прекрасне” явище фосфорних бомб, які несуть і серйозне екологічне лихо, на жаль. У подальшому це може викликати серйозні хвороби. Але росіяни не дотримуються законів ведення війни, ми вже звикли до цього. Росіяни не прийшли когось звільняти, а прийшли все знищувати. Росія ― це символ смерті. Завтра День Героїв в Україні, ми його десятками років відзначали. Прошу, щоб усі українці завтра згадали про всіх героїв, які загинули на цій війні. На сайті президента є петиція про День Героїв 23 травня, прошу підтримати цю петицію. Щоб ми пам’ятали, якою ціною дається нам боротьба і перемога, яка неодмінно буде. Ми віримо в перемогу, бо інакше не можна було б витримати всього, що відбувається навколо”, ― сказав в ефірі Українського Радіо молодший сержант-гранатометник 5-ї окремої штурмової бригади ЗСУ, народний депутат Верховної Ради України 7-го скликання Юрій Сиротюк.

Leave a Reply

Your email address will not be published.