ПЕРЕМОГИ НЕ БУДЕ! Якщо не долучаться ВСІ – Юрій Сиротюк

В студії обговорили про проблеми корупції та як на це реагують військові, геополітичне вікно можливостей для України та що таке перша російсько-українська війна у ХХІ столітті.

Юрій Сиротюк, солдат-гранатометник 5-ої окремої штурмової бригади, директор Недержавного аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень” в етері 5 каналу 13 вер. 2023 р.

Коли говорять про мирну частину України – то це найбільша ілюзія, коли говорять, що люди живуть в мирній частині України. Це тотальна війна і вона стосується всіх. І те, що частина суспільства розслабилася і повірила, що живе в мирній частині, матиме дуже негативні наслідки. Одного дня ми можемо закінчитися, ті, хто в немирній частині, і війна може знову сюди повернутися. Ця війна стосується всіх, це війна української нації проти російської імперії. Там воює імперія, її машина, а народ сліпе знаряддя, а тут воюють люди. Якби навіть не було влади 24 лютого, значна частина суспільства билася б за Україну як холодноярські отамани, як упівські партизани. Якщо всі не включаться, перемоги не буде. Ми перевизначаємося, хто ми є.

  • Кожен, хто займається корупційними справами, це люди, яка вірять у поразку України і працюють на поразку України. Вони вірять, що коли Україна програє, то нічого не буде розслідуватися. Коли в окопі чуєш про мільярди, які крадуться, за це хочеться стріляти!

Головне зараз не забувати, що в цій війні головний ворог – путін. Розберемося з путіним, розберемося і з корупціонерами. Нас чекає друга внутрішня війна в країні, вона буде ще жорстокіша і брудніша. Активна, пасіонарна частина суспільства миритися з цією ситуацією не буде, а та частина, яка нажилася – не захоче все це віддавати. Ми пережили 2004, 2014 рік, але треба вирішити питання з російською агресією.

Зараз на фронті страшна м’ясорубка. Ми розуміємо, що до кінця року може закритися вікно можливостей, і, якщо нам не вдасться здобути серйозних успіхів на Півдні і повернути хоча б частину Приазов’я, то нас активно миритимуть взимку. Людей стає менше, а не більше.

Зараз війна відбувається в прямому ефірі, це як морський бій, коли ти бачиш клітинку на, якій стоїть корабель противника. Всі фіксують кожне пересування, на кожен рух живої сили чи техніки працює наша і їхня артилерія, працюють їхні дрони. Дуже важливо в осінньо-зимовий період, коли армії зупиняться, в кого буде перевага в дронах і якісно підготовлені оператори.

Наші західні партнери діють відрухово, тобто реагують на те, що робить росія. Наприклад, росія намагається повністю знищити цивільну інфраструктуру портову країни. Це приведе до двох речей: в нас агробізнес це ключовий грошовий потік, це найбільше, що ми експортуємо, з іншого боку Україна відіграє значну роль в продовольчому балансі світу і росія таким чином розбурхує продовольчу кризу, щоб потім голодні біженці побігли в Європу. А Захід мав би діяти на випередження.

Південмаш запускає ракету в космос. Якщо Україна здатна запускати ракети в космос досі, то чому ми не здатні запустити ракети до москви. Вони це мають знати.

росія зробила фатальну помилку. Вони століттями працювали, щоб ми були малоросами, хохлами, а вони за рік з нас зробили козаків. Ми б ще дуже довго боролися з пам’ятником катерини в Одесі і дуже довго боролися з окупаційною, колоніальною спадщиною пісатєлей, які комусь подобались, Булгаковим. Вони самі все це стерли кров’ю і залізом.

Це лише перша російсько-українська війни у ХХІ ст.

Це перший акт, в якому не може бути переможців, тому що росія не досягне своєї мети – знищення української держави і української ідентичності. Вони не зможуть цього зробити.

А і ми не ставимо мети про парад поневолених росією народів на руїнах кремля -чеченців, народів Північного Кавказу, якутів, бурятів. Ми всім подаруємо право на незалежність, знищимо цю останню імперію і створимо природній простір. Це буде революція геополітична. Зробити це може тільки Україна.

Юрій Сиротюк, директор Недержавного аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень”

Leave a Reply

Your email address will not be published.