Меркель чи Порошенко – хто ж насправді проти кораблів НАТО на Азові? Коментар експерта

Днями в західних ЗМІ з’явилась інформація з анонімних джерел, на яку посилається, зокрема, агентство Bloomberg. Нібито на Мюнхенській конференції з безпеки США пропонували підтримати Україну на Азові, але європейці відмовилися… на прохання самого офіційного Києва! Достовірність сюжету для InfA прокоментував експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник.

За інформацією, що випливла у західних джерелах, Віце-президент США Майк Пенс запропонував Анґелі Меркель відправити німецькі кораблі в район Керченської протоки для демонстрації позиції офіційного Берліна. Меркель відмовилася від пропозиції, аргументувавши це… застереженням українського президента Порошенка (!). Нібито останній занепокоєний і шукає «мирні способи, щоб протока постійно залишалася доступною для всіх кораблів». А французький президент Макрон взагалі назвав американський план «непотрібною провокацією».

«Ця інформація (за умови її достовірності) не лише кидає тінь на хронічно недієздатних європейських союзників України, а й на офіційний Київ. Звісно, інформація, нібито Меркель заявила, що «український лідер її запевнив», може виявитися фейком. Хоча публічні виступи в принципі не заперечують такої ймовірності. Згадаймо – на конференції Меркель присвятила багато уваги українському питанню, але навідріз відмовилася переривати будівництво «Північного потоку-2». Канцлерка згадала, що в її молодості і Західна, і Східна Німеччина, попри Холодну війну, однаково купували російський газ. Згадка про санкції через агресію на Азовському морі не конкретизована. Тобто на словах Меркель – за Україну, а на ділі – за Росію».

Втім, як наголошує експерт, для громадян України куди цікавішою є позиція Порошенка.

«Навіть якщо він не відмовлявся від американської допомоги – чому не налагоджує більш тісні відносини з Білим домом, без франко-німецького посередництва? Сподіваємося, позиція наступного Президента України стане значно більш рішучою і дійсно більш проукраїнською».

Leave a Reply

Your email address will not be published.