Огляд тенденцій економіки 10– 16 серпня

Ексклюзивний огляд тенденцій світової економіки для НАЦ УССД підготував Олександр Чупак, випускник Селкірк коледжу (Канада), аудитор Grant Thornton. Розглядаються прогнози щодо впливу торговельної війни на економіку США, проблеми Аргентини з валютним курсом і подорожчання японського експорту.

Exclusive review of the global economy tendencies for NGC USSD is prepared by Oleksandr Chupak, Selkirk College (Canada) graduate and Grant Thornton auditor. The review includes predictions of the trade war impact on the US economy, Argentina’s currency exchange issues, and Japan’s export price increase.

З кінця липня новини економіки рясніють негативними прогнозами і песимістичними очікуваннями, пов’язаними із загостренням у торговельних відносинах США і Китаю. Наприклад, експерти американського банку Goldman Sachs вважають, що до президентських виборів у США 2020 року угоди не буде досягнуто. Більше того, наслідком війни може стати економічна криза у Штатах, що буде викликана через погіршення глобальної економічної кон’юнктури. Уже зараз експерти банку знизили прогноз економічного зростання США на останній квартал 2019 року до 1,8%.

Досягнення “миру” ускладнюється тим, що коло суперечностей постійно розширюється. Нині країни звинувачують одна одну в протекціонізмі, порушенні правил Світової організації торгівлі щодо імпортних тарифів і підтримки національних виробників через субсидії, крадіжці технологій, інтелектуальної власності й кібератаках. Тепер вже зрозуміло, що традиційна тактика Трампа на залякування “опонента” не спрацювала, і можливо йому доведеться шукати виходу зі складної ситуації через поступки перед Пекіном.

Значне падіння курсу національної валюти відбулося в Аргентині. За результатами праймериз, чинний президент Маурісіо Макрі значно програв своєму опоненту Альберто Фернандесу, що викликало занепокоєння інвесторів. Аргентинське песо втратило 30% курсу, через що центральний банк змушений був витратити 50 мільярдів доларів резервів на валютну інтервенцію.

Аргентина потерпає від економічних негараздів ще з кінця 90-х, коли відбулася масштабна криза в кількох країнах Латинської Америки. Президентство Маурісіо Макрі проходило під знаком заощаджувальних заходів, спрямованих на оздоровлення економіки після чергового удару. Очевидно, ця політика не сподобалася виборцям. У разі приходу нового президента країну чекає зміна економічного курсу, що загрожує поглибленням наявних проблем.

Торговельні війни партнерів вплинули на економіку Японії: її національна валюта єна досягла максимального значення з початку 2018 року. Якщо зростання триватиме, це призведе до значного подорожчання експорту, що становить велику частку ВВП країни.

У відповідь представники Банку Японії планують знизити базову відсоткову ставку, щоб пришвидшити зростання цін і загальмувати подорожчання єни. Зараз базова ставка дорівнює мінус 0,1% (тобто комерційні банки отримують доплату за те, що позичають у центрального), а інфляція не перевищує 1% (за цільового значення 2%). Очікується, що третя найбільша економіка світу цього року зросте на 0,5%, однак імовірне падіння експорту може нівелювати навіть це скромне зростання.

Leave a Reply

Your email address will not be published.