Візит Беньяміна Нетаньягу до Києва – коментар експерта

Про що свідчить зацікавленість Ізраїлю Україною? Про це ІА «Вголос» запитав у міжнародного експерта Українських студій стратегічних досліджень Юрія Олійника. Першоджерело: https://vgolos.com.ua/articles/zustrich-dvoh-yevreyiv-chy-stane-velyka-ukrayina-malenkym-yerusalymom_1045249.html

Нетатьягу – це перший іноземний лідер, котрий відвідує Україну після обрання Володимира Зеленського президентом України. Нетаньягу, як представник єврейської держави, зацікавлений у налагоджені зв’язків з президентом, котрий культурно та етнічно близький до єврейської діаспори. Особливо до олігарха-єврея Ігоря Коломойського. Вочевидь, прем’єр-міністр Ізраїлю приїхав, щоб прозондувати ситуацію, котра склалась в Україні після перемоги Зеленського.

До того ж ми знаємо, що в історичному плані щодо питань Другої світової війни в України та Ізраїлю є непорозуміння. І тут Нетаньягу може спробувати тиснути на нову українську владу в плані скасування вшанування Степана Бандери та націоналістичного руху. На мою думку, прем’єр-міністр Ізраїлю приїхав, щоб укріпити в Україні свій вплив.

Є відео, на якому видно, як дружина Нетаньягу Сара у аеропорту викинула український хліб з сіллю. Це – дипломатичний скандал?

Щодо дипломатичного етикету, то дружина прем’єр-міністра Ізраїлю завжди вирізнялась ексцентричною поведінкою. Її поведінку можна розцінювати як зневагу та незацікавленість українськими традиціями. Бо коли вона здійснює візит в Україну, то має поцікавитись традиціями країни та дипломатичним етикетом.

Нетаньягу може стати посередником у перемовинах між РФ та Україною: на чиєму він буде боці?

Ізраїль, як союзник США, у російсько-українському питанні змушений буде підтримувати Україну. Адже у Ізраїлю, як партнера США, зараз натягнуті стосунки з Російською Федерацією. Бо у Сирії Ізраїль бомбардує саме позиції Асада, котрого активно підтримує Путін.

Leave a Reply

Your email address will not be published.