“Велике недопрацювання української влади, яке почалось за часів Порошенка”: Юрій Сиротюк прокоментував справу Мазура

Директор Недержавного аналітичного центру «української студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк розповів, як повинна поводитись українська влада у справі Ігоря Мазура.

Про це він розповів у коментарі для ІА «Вголос».

«Після закінчення Першої Світової війни і більшовицького перевороту значна частина українців опинилась у Польщі, Чехії та інших західних країнах. Більшовики неодноразово зверталися до урядів цих країн із проханням видати їм українців як військових злочинців. Зокрема мова йде про Євгена Коновальця, Степана Бандеру і Ярослава Стецька. У розпал Холодної війни чи після Другої Світової війни, де ніби «совєти» були союзниками Англійців, французів та американців, ми собі навіть у страшному сні не могли уявити, що ці країни буду видавати українців владі Росії. Зараз, на жаль, ми бачимо, що ситуація кардинально змінилася і українець, який виїжджає у будь-яку країну західної Європи, може там бути переданий Росії або притягнутий до відповідальності, як Марків у Італії. Це серйозний виклик для нашої держави. Це означає, що зараз люди, які брали участь у війні або просто проявляли активну патріотичну позицію, можуть бути затриманими, доставленими в Росію чи просто посадженими у тюрму. Те, що було немислимо колись, зараз новою політичною реальністю», – сказав Юрій Сиротюк.

«Справу Мазура я б розглядав у ширшому контексті: це справа Марківа, Мазура і всіх до них подібних. Це люди, які захищали Батьківщину за покликом серця і отримали свої вироки чи проблеми в Італії, Польщі та інших іноземних країнах. Це також справа масової відмови у в’їзді до країн Євросоюзу людям, які займались активною волонтерською діяльністю. Все це результат  дуже активної роботи Росії, але водночас це і дуже велике недопрацювання української влади, яке почалось ще за часів президентства Порошенка. Саме він вважав, що добровольці і волонтери йому заважають, вони є «рукою Москви», «цинічними бандерами» і таке інше. Це все почалось ще тоді і зараз це вже перейшло у систему, тому тут необхідна системна політика української влади. Наша влада повинна пояснити нашим партнерам у Європі суть подій, які відбуваються на сході. Для цього війну треба назвати війною, Путіна треба назвати не перемовником у Нормандському форматі, а окупантом і звернутися про те, що Росія використовує ці гібридні методи боротьби не лише на фронті, а й у дипломатичних відносинах. Москва виставляє вимогу на арешт будь-якого громадянина без будь-якого обґрунтування, а європейські країни слухняно виконують цю вказівку.

Україна повинна у терміновому порядку звернутися до європейської комісії, до інших органів ЄС та індивідуально до всіх країн Євросоюзу з вимогою пояснити цю ситуацію. Також нам потрібна якась додаткова угода, щоб громадяни України, до яких має претензії Росія, не передавались РФ, а Україні і вже тут з цим має розбиратись наше внутрішнє правосуддя. Це набагато серйозніше, ніж нам здається», – додав експерт.

Джерело: https://vgolos.com.ua/news/velyke-nedopratsyuvannya-ukrayinskoyi-vlady-yake-pochalos-za-chasiv-poroshenka-ekspert-prokomentuvav-spravu-mazura_1103275.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.