“Донцов-фест”: інформаційно-просвітницький матеріал

“Лише плекання зовсім нового духу врятує нас”

Дмитро Донцов

Всеукраїнський фестиваль “Донцов Фест 2021”: Інформаційно-просвітницький матеріал. К., 48 с.

“Ще років десять тому годі для більшості годі було уявити і можливість війни з Росією і підтримку державою заходів в честь геніального українця Дмитра Донцова.

Дмитро Донцов нині дуже важлива постать в українській історії. Важливий як постать символічна. Як один із найбільших інтелектуалів XX століття. Філософ, літературознавець, блискучий володар стилю.

І ще більший володар людських умів і сердець.

Як уродженець Російської імперії, міста Мелітополя, Донцов добре розумів суть російського імперіалізму і необхідність вирватися з його полону”, – директор Недержавного аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень”, – Юрій Сиротюк.

Завантажити видання:

“Великою заслугою Донцова є те, що він допоміг українцям «виригнути з наших мозків намул неволі, а з серця – московську отруту. Донцов має на увазі ту московську отруту «з московської чаші», про яку писав ще Шевченко і яка ще й досі затруює свідомість і паралізує волю українців, засліплює нам очі і затуплює наш мозок.

Другою великою заслугою Донцова є та, що він виразно вказав на конечну потребу кардинальної зміни психологічної установки нації, на зміну національних орієнтирів, на пекучу потребу зміцнення національної волі до життя, до експансії, власновладства, на необхідність і неминучість боротьби і нагальну потребу плекання і гартування національної сили, яка відіграє головну роль у змаганнях нації до незалежності і розвитку. Коли драгоманівський українець-малорос «просить немного» – права для рідної мови, то донцовський українець-лицар «вимагає всього» – волі і влади для нації на своїй землі та гідного місця для власної держави у світі” – Віктор Рог, головний редактор видання «Шлях перемоги»

У матеріалі вміщені публікації:

Дмитро Донцов ЄДИНЕ, ЩО Є НА ПОТРЕБУ

Борис Вітошинський ДМИТРО ДОНЦОВ

Всеукраїнський фестиваль “Донцов Фест 2021” організовано Недержавним аналітичним центром “Українські студії стратегічних досліджень, за підтримки Міністерства молоді та спорту України,

Історичний диспут «Актуальність ідей Дмитра Донцова та виклики сучасності» проведено за сприяння Запорізької обласної державної адміністрації, Мелітопольської міської ради

Leave a Reply

Your email address will not be published.