“Розподіл Росії” Юрія Липи – це книга-діагноз

Ми сьогодні будуємо свої концепції не на порожньому місці. В середині минулого століття ідеологи українського націоналізму заклали міцне підґрунтя. Серед них особливе місце належить Юрію Липі. Його геополітична трилогія («Призначення України», «Чорноморська доктрина», «Розподіл Росії») й сьогодні актуальна. Ми повинні відповісти на питання: «Хто ми, навіщо, яка наша місія і в чому наша сила, куди прямуємо і хто наш ворог?» Ю. Липа свого часу запропонував свої відповіді на ці питання.

«Розподіл Росії» – це книга-діагноз, книга-рецепт і книга-меч. Більшість наших теоретиків минулого століття писали і думали про український щит. Липа писав і думав також про меч. Ця праця – глибокий і різнобічний аналіз. Він має історіософську, етнологічну, економічну, демографічну, геополітичну, психологічну, культурологічну складові. Вдумливий науковець, фаховий лікар твердою рукою хірурга здійснює трепанацію. Ракову хворобу називає таки раковою хворобою, а не нежитем, гангрену називає гангреною, а не запаленням. Відповідно до діагнозу й рецепт.

Як би не називали Московщину, чи то Російська імперія, чи то СССР, чи то Російська Федерація, це тривалий у часі багатоетнічний конгломерат, котрий духовно живиться брехливими псевдоісторичними міфами, фобіями і маніями та облудним ординсько-конкістадорським месіанством, а фізично – кров’ю і тілом поневолених та асимільованих народів. Як у першому, так і в другому аспектах ключовим об’єктом виступає Україна і українці як живильне середовище.

Росія віддавна живе в своєрідній системі, системі «проізволу і раболєпія»: деспотичний «проізвол» згори і лакейське «раболєпіє» знизу. Ця система для росіян є звичною, комфортною і єдиною альтернативою її є російський бунт – «бєссмислєнний і бєспощадний». «Третій Рим» насправді є «Другим Вавілоном», з витікаючими звідси наслідками.

Для того, щоби українці і інші свободолюбиві народи могли вільно і безпечно розвиватися на своїх етнічних землях, треба зупинити Росію. Ця загроза цивілізації рахується тільки з силою. Цю рішучу силу ми повинні продемонструвати.

Сьогодні ми знову маємо взяти на озброєння універсальну концепцію ОУН, концепцію спільного фронту поневолених і загрожених Москвою народів, концепцію Антибольшевицького Блоку Народів, концепцію мобілізації, організації і опори насамперед на власні сили, гасло ОУН «Свобода народам і людині!», напрацювання ідеологів ОУН Бандери, Стецька, Ленкавського, твори Донцова і Липи.

 

І на завершення кілька цитат Липи:

«Відокремлення України, перегородження нею для ворогів усіх доріг на Південь було б тільки початком великого історичного процесу. Бо коли держава гноблення, хаосу і руйнування – Росія – зостанеться, то це означає: нема України – центру порядку, багатства і гідності.

Україна – це могильник російської імперії. Не можемо уявити собі інше майбутнє. Знищення Росії – як центру наднаціонального розподілу земель над Волгою, Печорою і Білим морем – відповідно до їхнього національного і історичного змісту – це передумова сильної України.

Україна, маючи геополітичне опертя на Чорному морі, може існувати, але існувати і розвиватися може лише тоді, коли не допустить суперництва на Півночі.

Національні держави фінських і уральських народів на території сучасної російської республіки – це те найменше, що необхідно. Друге – усунення теперішнього московського демографічного центру з цих територій і приборкання тут важкої промисловості, роздутої Москвою. Коли пізніше окреслимо національні межі «русских», то створиться держава, менша від української.

Отже, національна Москва, але не наднаціональна потвора, яка прикривається то грецьким православієм, то жидівським «Інтернаціоналом»…

Неможливо примирити московського центру з українським центром, не можна говорити про державну співпрацю у цих двох центрах. На просторах великої Росії не може бути двох великопромислових, двох великодержавних центрів, двох великих збірників енергії! Вони виключають себе взаємно.

Лишень у цій площині наша задача поставлена вірно. Українці змагаються не тільки за свою справедливість, але й за панування цієї справедливості в оточенні. Не може бути й мови про компроміси щодо сучасної російської державності. Єдиним рятунком для існування української державності є цілковите знищення російської великодержавності.

Вільна Україна буде не після звільнення Києва, а після знищення Москви як столиці російської наддержави», – пророчив Юрій Липа.

Сьогодні проблеми, котрі ставив Липа ще понад 70 років тому, є надзвичайно актуальними. Є доречним і необхідним звернутися до спадщини наших великих попередників, а відтак знову навчитися орієнтуватися на власні сили і єдиною стратегією бачити інтереси і добро української нації.

Віктор РОГ, редактор газети «Шлях Перемоги»

 

Як облаштувати Росію. Експертна дискусія / Упор. Юрій Сиротюк, Тетяна Бойко. — Львів: Видавництво «Астролябія», 2015. 160 с.

Переглянути книгу можна за посиланням: https://ussd.org.ua/2019/02/08/yak-oblashtuvaty-rosiyu-2/

Видання містить матеріали експертної дискусії, що відбулася в агенції УКРІНФОРМ 2015 року за участю провідних українських та зарубіжних фахівців у галузі росієзнавства. Учасники дискусії мали на меті визначити обриси нової східної політики України, аналіз сценаріїв розвитку подій на території сучасної Російської Федерації та можливі стратегії реагування України. Проект реалізований Київським товариством «Ерзянь Вал» та Недержавним аналітичним центром «Українські студії стратегічних досліджень».

Переглянути дискусію можна за посиланням: https://ussd.org.ua/2019/01/12/yak-oblashtuvaty-rosiyu/

Leave a Reply

Your email address will not be published.