Україні важливо діяти активніше в інфопросторі на Балканах — Катерина Шимкевич

17 червня недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» у пресцентрі Інформаційного агентства АрміяInform провів круглий стіл на тему «Російсько-українська війна у контексті конфліктів світу», під час якого експерт Аналітичного центру балканських досліджень Катерина Шимкевич розповіла про необхідність посилення інформаційного фронту на Балканах.

«Ще у лютому-березні путін намагався дестабілізувати ситуацію на Балканах. Нині це питання на паузі. Але сьогодні рф активно розгойдує гойдалку в медіапросторі, — говорить Катерина Шимкевич. — Майже всі високопосадовці Республіки Сербської привітали путіна з днем державності. Не Сербія, а саме Республіка Сербська (автономне утворення в складі Боснії і Герцеговини) нині виступає своєрідним троянським конем на Балканах, чим путін досить вдало користується в своїх цілях… Через медіа рф уже багато років добивається того, що їй треба: створюються різні аналітичні центри, які по документах проходять як гуманітарні організації. Саме вони й формують у населення «правильну думку».

Приміром, інформресурс «Sputnik», що діє не лише на Балканах, а й в середній Азії та в інших країнах Європи, починався з розважального контенту. Дуже багато чорногорців дивилися та сміялися з карикатур, але згодом там з’явився пропагандистський наратив, який презентує росію як «велику країну», що прийшла «захищати» Балкани.

Після 24 лютого хорватське телебачення розпочало транслювати новини з України в щоденному інформаційному блоці. Місцевим розповідали про українську культуру. Спеціальні медіаресурси створили навіть сторінки під назвою «Війна в Україні». Але, на мою думку, цього недостатньо. рашисти активно проводять антиукраїнську пропаганду у балканських країнах — особливо в Чорногорії, Болгарії, Сербії, Хорватії. Україні слід діяти активніше в інформаційному полі, бо кількість росіян у балканських країнах критично збільшилась за останні місяці», — говорить експерт.

Катерина Шимкевич

«Мені часто журналісти кажуть, що їм не вистачає новин та історичних фактів про Україну. Нам потрібно створювати потужні інформаційні канали і враховувати, що кількість росіян на Балканах, які тікають від війни, яку вони ще навіть не бачили, критично зростає. Вони говорять неправду, стверджують, що Україна веде громадянську війну тощо. Тому нам скрізь потрібно посилювати інформаційний фронт і разом вести «бойові дії» в інформаційному просторі проти росіян.

На Балканський фронт треба звертати особливу увагу, бо там велика кількість росіян

Коли Україна матиме успіхи на фронті, росія сильніше розхитуватиме інфопростір — особливо там, де є територіальні проблеми. На Балканський фронт треба звертати особливу увагу, бо там велика кількість росіян, — говорить Катерина Шимкевич. — Я чую, про що вони говорять, як розповідають міфи, які транслює рф через підконтрольні медіа».

Leave a Reply

Your email address will not be published.