Нацбанк має позитивні очікування, але остаточний рівень зростання ВВП назвати важко – Олександр Чупак

Економічний коментар Олександра Чупака, керівника економічних програм Аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень” Національному марафону “Єдині новини” 30 квіт. 2023 р.

Нацбанк має позитивні очікування, але остаточний рівень зростання ВВП назвати важко

Також проговорили питання облікової ставки, яку Нацбанк встановив знову на рівні 25 % річних.

“Це та ціна, яка дозволяє приборкати інфляцію. В таких умовах. які є у нас ми собі не можемо дозволити, на жаль, низькі кредитні ресурси. Ми повинні підтримувати ті 25 відсотків облікової ставки для того, щоб Нацбанк мав важелі, які можуть населенню дати впевненість в тому, що гривня не буде знецінена, що українці можуть інвестувати у власній валюті, не провокуючи повну доларизацію економіки і, відповідно також робити інвестиції також у військові облігації, адже це є потім дохід у гривні”, – сказав екссперт.

Щодо питання про пропозиції у ВР зафіксувати сталу ставку за споживчим кредитуванням, Олександр Чупак відповів: “У стані війни ми не можемо говорити про те, що політика абсолютно вільного ринку є прийнятною, тому що під час воєнного стану мають бути певні обмеження, щоб не випустити з-під контролю економічну ситуацію. Якщо мова йде про споживчі кредитування, то ми не хочемо підняття цін, щоб населення страждало від високих відсотків фінансових установ. Так ми зберігаємо певну впевненість населення в тому, що воно може купити всі товари. Він не був би обґрунтованим у мирні часи, але коли потрібно давати людям впевненість, то це зрозуміло”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.