Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» трьох днів: 30 червня, 01 липня та 02 липня 2023 року проводить цикл дискусій на тему “Філософія української Перемоги” – проблематика розвитку України після Перемоги за матеріалами збірника X Бандерівських читань, який буде презентовано присутнім.
Заходи приурочені до 82-ої річниці проголошення Акту відновлення Української держави та 116-ої річниці з дня народження головнокомандувача Української повстанської армії генерал-хорунжого Романа Шухевича.
Експерти та учасники Бандерівських читань будуть обговорювати виклики та можливості, що постануть перед Україною після Перемоги в економічному, геополітичному та демографічному контекстах.
Під час заходу планується обговорення за участю експертів та учасників X Бандерівських читань питань – філософії української перемоги:
– Тяглість боротьби за свободу від попередніх поколінь, боротьби на знищення московської імперії, втілення задумів, поставлених в добу Степана Бандери, Ярослава Стецька і Романа Шухевича;
– Як скасувати повну московську ідеологічну присутність – на мовному та релігійному рівні, в інтерпретації історії. Наскільки важливе розуміння, що суверенна і сильна Україна можлива при збереженні самобутності та подоланні вторинності щодо східних чи західних культурних віянь.
– Чому, попри центральну роль армії, стабільний розвиток неможливий без подолання залишків олігархату, розвитку інноваційної економіки, і, найголовніше, роботи з демографічною кризою.
– Які принципи післявоєнної відбудови України?
– На зовнішньому полі головним завданням залишатиметься остаточний розпад московської імперії та облаштування постросійського простору. Яку роль відіграватиме Київ в нових геополітичних умовах?
Учасники:
- Юрій Сиротюк,директор Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень», молодший сержант 5 окремої штурмової бригади (онлайн підключення з фронту),
- Юрій Олійник, керівник дослідницьких програм «Українських студій стратегічних досліджень»
- Олександр Чупак, керівник економічних програм «Українських студій стратегічних досліджень»,
- Ірина Фаріон, доктор філологічних наук, професор катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка»
- Йосиф Ситник доктор економічних наук, завідувач кафедри МПА Національного університету «Львівська політехніка»
- Микола Посівнич, історик, голова БФ «Літопис УПА»
- Михайло Галущак, кандидат історичних наук, військовослужбовець ЗСУ (онлайн підключення з фронту),
- Станіслав Ткачук, військовослужбовець ЗСУ, лауреат Бандерівських читань (онлайн підключення з фронту),
- Богдан Бутковський, військовослужбовець ЗСУ
- Ярослав Коретчук, директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери
- Павло Радь, переможець конкурсу X Бандерівських читань
- Іван Янюк, призер конкурсу X Бандерівських читань, голова ГО « Меридіан»
- Андрій Халявка, історик, політичний аналітик
- Андрій Міщенко, політичний аналітик
- Тетяна Бойко, експерт «Українських студій стратегічних досліджень»
30 червня 2023 року – в Тернополі в Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини. Початок о 13.00
1 липня 2023 року в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери, вул. Тарнавського, 22. Початок о 14.00.
2 липня 2023 року у Львові в приміщенні Музею етнографії та художнього промислу (м. Львів, проспект Свободи, 15). Початок о 15.00.
Захід буде транслюватися на ФБ-сторінці Українських студій стратегічних досліджень (https://www.facebook.com/nac.ussd)
Прес-служба НАЦ «Українські студії стратегічних досліджень»
Leave a Reply