Експертні дискусії  “Філософія української Перемоги”. Х Бандерівські читання

Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» трьох днів:  30 червня, 01 липня та 02 липня 2023 року проводить цикл дискусій  на тему “Філософія української Перемоги” – проблематика розвитку України після Перемоги за матеріалами збірника X Бандерівських читань, який буде презентовано присутнім.

Заходи приурочені до 82-ої річниці проголошення Акту відновлення Української держави та 116-ої річниці з дня народження головнокомандувача Української повстанської армії генерал-хорунжого Романа Шухевича.

Експерти та учасники Бандерівських читань будуть обговорювати виклики та можливості, що постануть перед Україною після Перемоги в економічному, геополітичному та демографічному контекстах.

Під час заходу планується обговорення за участю експертів та учасників X Бандерівських читань питань – філософії української перемоги:
– Тяглість боротьби за свободу від попередніх поколінь, боротьби на знищення московської імперії, втілення задумів, поставлених в добу Степана Бандери, Ярослава Стецька і Романа Шухевича;
– Як скасувати повну московську ідеологічну присутність – на мовному та релігійному рівні, в інтерпретації історії. Наскільки важливе розуміння, що суверенна і сильна Україна можлива при збереженні самобутності та подоланні вторинності щодо східних чи західних культурних віянь.
– Чому, попри центральну роль армії, стабільний розвиток неможливий без подолання залишків олігархату, розвитку інноваційної економіки, і, найголовніше, роботи з демографічною кризою.
– Які принципи післявоєнної відбудови України?

– На зовнішньому полі головним завданням залишатиметься остаточний розпад московської імперії та облаштування постросійського простору. Яку роль відіграватиме Київ в нових геополітичних умовах?

Учасники:

 • Юрій Сиротюк,директор Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень», молодший сержант 5 окремої штурмової бригади (онлайн підключення з фронту),
 • Юрій Олійник, керівник дослідницьких програм «Українських студій стратегічних досліджень»
 • Олександр Чупак, керівник економічних програм «Українських студій стратегічних досліджень»,
 • Ірина Фаріон, доктор філологічних наук, професор катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка»
 • Йосиф Ситник доктор економічних наук, завідувач кафедри МПА Національного університету  «Львівська політехніка»
 • Микола Посівнич, історик, голова БФ «Літопис УПА»
 • Михайло Галущак, кандидат історичних наук, військовослужбовець ЗСУ (онлайн підключення з фронту),
 • Станіслав Ткачук, військовослужбовець ЗСУ, лауреат Бандерівських читань (онлайн підключення з фронту),
 • Богдан Бутковський, військовослужбовець ЗСУ
 • Ярослав Коретчук, директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери
 • Павло Радь, переможець конкурсу X Бандерівських читань
 • Іван Янюк, призер конкурсу X Бандерівських читань, голова ГО « Меридіан»
 • Андрій Халявка, історик, політичний аналітик
 • Андрій Міщенко, політичний аналітик
 • Тетяна Бойко, експерт «Українських студій стратегічних досліджень»

30 червня 2023 рокув Тернополі в Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини. Початок о 13.00

1 липня 2023 року в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери, вул. Тарнавського, 22. Початок о 14.00.

2 липня 2023 року у Львові в приміщенні Музею етнографії та художнього промислу (м. Львів, проспект Свободи, 15). Початок о 15.00. 

Захід буде транслюватися на ФБ-сторінці Українських студій стратегічних досліджень (https://www.facebook.com/nac.ussd)

Прес-служба НАЦ «Українські студії стратегічних досліджень»

Leave a Reply

Your email address will not be published.