Україна та її союзники. Огляд військово-технічної співпраці 14-20 серпня 2022

Станіслав Ткачук, військовослужбовець ЗСУ

Загострення ситуації на білорусько-польському кордоні, активність російських військово-космічних сил у повітряному просторі США та Японії та військово-технічна співпраця України і союзних сил. Про це все детальніше у щотижневому огляді військової активності.

В офіційних джерелах органів державної влади з’явилась інформація про надання Україні мільйона артилерійських снарядів впродовж року, ЄС наразі передав Києву 223,8 тисячі таких боєприпасів і 2,3 тисячі ракет різних видів. Таким чином можна констатувати, що військово-технічна співпраця України та ЄС буде продовжуватись в рамках вже затверджених планів, а інтенсивність і швидкість надання допомоги буде залежати від ситуації на російсько-українському фронті.

На цьому тижні варто відзначити активність Німеччини. Зокрема пролунали заяви про те, що до кінця поточного року німецький концерн Rheinmetall передасть ЗСУ безпілотний комплекс для повітряної розвідки нового покоління «Luna NG». Варто додати, що Німеччина вже виділила на підтримку України 22 мільярди євро, 12 мільярдів із яких пішли на військову допомогу. Також Німеччина передала Україні чергову партію військової допомоги: дві пускові установки IRIS-T SLS, понад 4 500 155-мм димових снарядів, 10 радарів наземного спостереження GO12, чотири тягачі HX81 та чотири напівпричепи, а також вісім навантажувачів.

Станом на серпень 6 тисяч українських військовослужбовців пройшли підготовку у у Франції. Це відбулося в рамках плану навчання бійців ЗСУ в цій країні в 2023 році. Про це заявив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню в інтерв’ю виданню Var Matin.

Також днями з’явилась новина про те, що Норвезька оборонна компанія Kongsberg Defence & Aerospace поставить Україні мобільні антидронові системи CORTEX Typhon. Компанія підписала угоду з Міжнародним фондом для України (IFU), який очолює Велика Британія, на постачання систем боротьби з БПЛА.

США офіційно повідомили про надання Україні нового пакета військової допомоги на загальну суму 200 мільйонів доларів, до якого увійшли: додаткові боєприпаси для систем Patriot та HIMARS; артилерійські снаряди калібрів 155 мм і 105 мм, а також 120-мм танкові боєприпаси; ракети TOW, протитанкові комплекси Javelin та інші; 37 тактичних транспортних засобів для перевезення обладнання; 58 причепів для водної техніки; понад 12 мільйонів патронів для стрілецької зброї; обладнання й системи для розмінування; снаряди для розчищення перешкод і запчастини для ремонту техніки.

Уряд Швеції схвалив новий, 13-й пакет військової допомоги для України вартістю $314 млн. До нього увійдуть запчастини та боєприпаси до БМП Stridsfordon 90 та Stridsvagn 122. Новий пакет допомоги також включатиме вантажівки та обладнання для розмінування. Ще уряд Швеції вирішив передати Україні ракети класу «повітря-повітря» Jaktrobot 99 (RB 99-AMRAAM) з дальністю 75 кілометрів. Загальна сума шведської військової підтримки України становить $ 2 млрд

Міністерство оборони Сполученого Королівства повідомило про укладання трьох контрактів на суму понад 90 мільйонів фунтів стерлінгів (115 мільйонів доларів) щодо постачання Україні засобів протиповітряної оборони. Зазначається, що угоди були укладені в межах Міжнародного фонду для України (IFU), який наразі зібрав понад 770 мільйонів фунтів стерлінгів для надання летальної та нелетальної військової підтримки Україні.

Японія підняла у повітря винищувачі після того, як два російські літаки Іл-38 були зафіксовані у повітряному просторі між Японським і Східнокитайським морями.

Окрім того у ЗМІ з’явилась інформація про те, що ВПС США на цьому тижні перехопили два російські винищувачі у власному повітряному просторі. Така активність росіян відбувалась на фоні проведення в росії форуму «АРМИЯ 2023». Всі ці факти свідчать про агресивне налаштування проти всього світового порядку та показує те, що росія не відмовляється від агресивних планів тероризувати світ.

Традиційно у протидії російській агресії системно діють наші партнери –  країни Балтії та Польща.

Зокрема через загрози провокацій на кордонах уряд Литви вирішив з 18 серпня тимчасово закрити два пункти перетину кордону з Білоруссю, а вже на наступний день Міністр внутрішніх справ Литви Агне Білотайте повідомила, що країни Балтії та Польща обговорять механізм повного закриття кордону з білоруссю 28 серпня на міністерській зустрічі у Варшаві. Поруч з цим міністр внутрішніх справ Литви Агне Білотайте заявила, що в разі, якщо будуть закриті всі прикордонні переходи, Литва залишить гуманітарний коридор для білорусів, які тікають від режиму Лукашенка.   

Прогноз:

Російська федерації всіма можливими методами буде намагатись дестабілізувати ситуацію в світі. Провокації пов’язані з проведенням таких заходів як форум «АРМИЯ 2023» має більше пропагандистський характер розрахований на внутрішнього споживача для утримання рейтингу путіна аніж на практичне застосування представлених там видів озброєння. путін продовжить дурити своє населення про найкращу і найтехнологічнішу армію в світі, приховуючи величезні невдачі, в тому числі і для того аби збільшити темпи мобілізації та поповнити лави збройних сил рф добровольцями.

Країни Балтії поступово і систематично очищуються від російських впливів та з часом повністю припинять будь яку співпрацю з російськими державними органами.

Із збільшенням переліку санкцій росія буде все частіше вдаватись до чорної дипломатії та намагатись, всупереч всім нормам міжнародного права, поповнити свій військово-промисловий комплекс.

Leave a Reply

Your email address will not be published.