Військовий поділ за часів путіна міняють регулярно, щокілька років

В мережі з’явився проект указу президента московії, де реформуються склад і межі військових округів.

Військовий поділ за часів путіна міняють регулярно, щокілька років. Діюча ітерація – від 2020 року.

Звертають увагу на доєднання окупованих територій (Запоріжжя, Херсонщини, Донеччини та Луганщини) до Південного округу, що є ще одним фактом злочинних дій. Насправді це – швидше формальність, бо вже з 2014 туди ж включили окуповані Крим і Севастополь. Звісно, з Ростова найзручніше керувати військами на загарбаних територіях.

Але є й інші зміни, знакові. Це поява ленінградського округу, що повністю співпадає з Північно-західним федеральним. Раніше Ленінград, Новгород, Карелія входили до Центрального округу (московського), а Комі, Архангельськ, Мурманськ перебували в особливому окрузі Північного морського флоту. Окремий округ для цього флоту створити саме в 2020 році, з прицілом на конкуренцію в Арктиці та посилення морскього впливу рф. Вочевидь, у кремлі тепер відмовляються від ставки на розвиток морської сили, яка виявилась малодієздатною.

Інший момент – межі Ленінградського округу повністю співпадатимуть з Північно-західним федеральним округом. А в москві намагаються уникати таких співпадінь, аби не допускати контактів між цивільною та військовою владою на місцях. В минулій ітерації таке було лише в Далекосхідному окрузі (з географічних причин віддаленості). А саме Ленінградський округ майже в нинішніх межах існував в 1990-х і був розформований в 2010 році, якраз коли путінська вертикаль укріпилась. Повернення центру до Петербургу може свідчити як про побоювання конфлікту на Балтійському морі, так і прагнення посилити контроль над другим містом країни, звідки родом путінський клан, а згодом була база Прігожина.

На малюнку поки що наявна схема, яка буде змінена з січня 2024.

Юрій Олійник, керівник дослідницьких програм Недержавного аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень”

Leave a Reply

Your email address will not be published.