Глобальне ніщо

Геополітичні конвульсії останньої у світі кочової імперії, що живе завдяки контролю стратегічних шляхів і стратегічних ресурсів немилосердно грабуючи колонізовані нації та народи – справжніх володарів цих ресурсів, вражають.

Москва як ракова пухлина усі роки після розвалу Союзу намагається мімікрувати під щось, щоб хоч якось приховати свою метафізичну пустку і симулякрний характер.

Від належності Росії до глобального Заходу аж до візантійських заяв про намір приєднатися до НАТО в минулому, до спроби втягнути країну, більша частина якої знаходиться в зоні вічної мерзлоти, до так званого глобального Півдня. Проте впихнути «невпихуєме» як геополітичну шизофренію не вдається і Росія діє там як слон в крамничці з посудом лиш руйнуючи і вносячи хаос.

Ця геополітична шизофренія лякає навіть частину шизофреніків на кремлівських кладовищах. Не вдається Росії втиснуться і в Схід. Схід який має давні осілі традиції та органічні спільноти на фоні яких симулякр виглядає особливо вбого як неякісна сканкопія на тлі оригінального художнього шедевра. Та й Схід має центр тяжіння – відвічну Серединну Імперію і паростків самобутніх цивілізацій для яких «самодєржавіє», «народність» і глибоко єретичне і неглибоко догматичне «православіє» точно ніколи не буде рівним.

Нещодавно колишній темний деміург Кремля, що приховується під нікнеймом Вячеслав Сурков видав нову матрьошку з підсвідомості заглушеної деменцією зими імперії – Росія глобальна Північ (разом з Європою і США). Таваріщ розуміє, що реліктова імперія, незабаром буде перетравлена китайським удавом, що вже запустив шлункові соки і повільно, навіть ліниво, дивиться за неминучим процесом.

Оці карколомні коливання колись найбільшої в світі (територіально) імперії, що контролювала виключно ресурси і напрямки (на облаштування шляхів ні часу, ні таланту не знайшлося), свідчать, що насправді маємо справу ні з формотворчою частиною як вона себе вважає Заходу, ні органічною частиною Сходу, ні комічною частиною глобального Півдня, ні навіть паталогоанатомічною частиною Півночі. Росія просто глобальне Ніщо. Симулякр і порожнє місце. Вона нічого не може дати ні Заходу, ні Сходу, ні Півдню, ні Півночі окрім «власних органів». Вона як рак не вміє по іншому, окрім як крім агресії і експансії.

Водночас значна частина території земної кулі, яка після зотління і розпаду міражу Імперії стане глобальним ресурсним центром світу. Але щоб звільнити організм від ракової пухлини потрібне жорстке хірургічне втручання і довга хімічна терапія.

Україна нині хірург зі скальпелем, який намагається зробити світу краще і світ кращим. Спробуйте це осягнути. Не намагайтеся це зупинити.

Юрій Сиротюк, директор Недержавного аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень”

Leave a Reply

Your email address will not be published.