Ніхто не давав жодних шансів Україні вижити, вистояти. Ми це зробили. Наша сила в нас самих – Юрій Сиротюк

Юрій Сиротюк, молодший сержант, гранатометник «Мамай» з 5-ї окремої штурмової бригади, український націоналіст, директор Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» в етері радіо «NV» 3 листопада 2023  року

В певному періоді ситуація на фронті дійшла до стратегічної рівноваги, ні в кого немає достатньо сил, щоб здійснити стрімкий прорив чи завдати великої поразки противнику, війна все більш стала тягучою. Це було очевидно.

Я бачив на собі як ми дуже швидко з середини травня в районі Бахмута відібрали у ворога панівні висоти, пройшли п’ять посадок, і як потім це все заштопорилося у зв’язку із замінуванням і надзвичайно кровопролитними боями.

Стаття Валерія Залужного спрямована нашим західним союзникам. Нажаль ми зараз живемо в такому світі, де логіка політики хоче впливати на воєнну логіку. Очевидно і політики в Україні і  наші західні партнери і суспільство дуже хотіло б, щоб цей серіал війни в Україні дуже швидко закінчився, закінчився бліцкригом, перемогою демократії, свободи, України. Хоча нам дають зброї рівно стільки, щоб ми не програли. І нам не дають зброї стільки, щоб ми цю війну виграли. Це очевидно. Про це говорить Залужний.

Це посил Заходу, що це війна, це не забавки, тут якісь політичні вказівки чи виставляння термінів щодо якогось числа ми там маємо дійти до Криму чи звільнити Донбас,  це нереалістичне завдання.

При повній перевазі ворога в повітрі, наступати у відкритому степу,  можуть тільки козаки і самураї. Я не знаю ще яка нація, яка армія регулярна робила те, що ми робили під час літньої наступальної кампанії, при тому, що простір був дуже щільно замінований і напевно, що в історії жодних воїн не було такого щільного замінування.

Я свято вірю, що ми переможемо, інакше – навіщо воювати. В нашого покоління найбільші шанси перемогти у війні з відвічним ворогом. Я і мої побратими все для цього робимо, але ми розуміємо, що просто і легко не буде.

І, дійсно, ми зараз переходимо в цю дуже важку позиційну війну, вона для нас дуже невигідна, тому що росія як імперія живе приростом території, для них важливо в когось відтяти, забрати і знищити ще пару квадратних кілометрів. І вони для цього ніколи в своїй історії не шкодували людей. росія нам пропонує цей божевільний обмін людей на людей. А, враховуючи те, що людей нас менше то вв’язуватися у цю бійню перспектива не дуже добра.

Ніхто нам не давав жодних шансів 24 лютого минулого року. Ніхто не давав жодних шансів Україні вижити, вистояти. Ми це зробили. Наша сила в нас самих

Юрій Сиротюк, директор Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень»

Leave a Reply

Your email address will not be published.