У Луцьку відбулася дискусія про розпад російської імперії в рамках презентації Бандерівських читань

У Луцьку в приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулася Експертна дискусія “Філософія української перемоги – розпад російської імперії” в Луцьку за матеріалами Х Бандерівських читань. Під час заходу експерти та науковці обговорили концепцію української перемоги, складовою якої є розпад російської імперії та утворення на її теренах незалежних держав.

Захід відкрив Юрій Сиротюк, директор Недержавного аналітичного центру УССД , молодший сержант % окремої штурмової Київської бригади.

Він звернувся до присутніх через онлайн підключення з фронту.”Війна з росією відбувається на різних фронтах і не лише у фізичному просторі. Перемога у мізках людей не менш важлива, ніж перемога на полі бою. Гарантувати суверенітет України в майбутньому може лише знищення такого утворення як російська імперія. На жаль, зараз військові дії відбуваються лише на території України. Ми нічого не зробили для того, щоб вони поширилися на росію. Щоб у росії відкрилися внутрішні фронти війни за звільнення поневолених народів. У цьому полянає нас шанс розвалити імперію зла”, – зазначив у виступі Юрій Сиротюк.

Перший заступник голови Волинської обласної ради, представник ВО «Свобода» Юрій Поліщук подякував працівникам музею за організацію зустрічі та науковцям, які завітали на захід.”Щоб здолати такого ворога як росія, ми маємо мислити стратегічно, не лінійно. Позбуватися комплексу меншовартості, щоб ставити глобальні цілі. Адже історія- це наука, яка вчить як будувати майбутнє з огляду на минуле”, – наголосив Юрій Поліщук.

Керівник дослідницьких програм «Українських студій стратегічних досліджень Юрій Олійник розповів коротку історію руху за звільнення поневолених народів росії і участь в цьому процесі УПА та інших українських сил.

“Росія зовні здається великою силою. Але всередині в ній є багато протиріч. Її державні механізми не такі стійкі і сталі як нам видається. Бунт Пригожина і короткотерміновий колапс російської влади – яскравий тому приклад. Головне питання – чи буде бунт на території російської федерації спрямовано у політичне русло”.

Богдан Зек, кандидат історичних наук, завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею продовжив тему ідейної спадкоємності боротьби проти російської імперії від ідеологів ОУН, зокрема про Олега Штуля. Науковець провів паралелі між більшовицькою ідейною експансією, яку викривав Штуль, і сучасними реаліями.

Олександр Чупак, керівник економічних програм «Українських студій стратегічних досліджень» у своєму виступі наголосив на економічних важелях поневолення народів росії. Оскільки більшість багатства концентрується в європейській частині рф, інші регіони виконують роль постачальників сировини, залишаючись бідними навіть на тлі загалом невтішного середнього рівня життя в країні агресорі.Позаяк санкції виявилися недостатньо ефективними, а для перемоги на полі бою Україні досі бракує новітніх видів озброєння, нам потрібно розглядати варіанти знищення росії зсередини. Для цього треба використовувати тему економічного пригноблення народів рф: тільки визволившись, вони зможуть досягти добробуту, що нині є недосяжним через визиск з боку москви. Україна, що сама 32 роки тому визволилася з окупації, має стати прикладом для цих націй.

Людмила Пінчук, доктор філософії провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею, акцентувала увагу на тому, що Україні слід формувати новий порядок денний щодо підтримки визволення поноволених народів.

Тарас Літковець, заступник декана факультету з виховної роботи, старший викладач кафедри політології та державного управління Волинського національного університету наголосив, що основа для дезінтеграції росії – поразки російської армії на фронті.”Саме поразки росії на фронті будуть головною підставою для внутрішніх процесів дезінтеграції. Росіяни завжди зневажали слабких лідерів. Тих, хто зазнав краху. І це автоматично дестабілізувало внутрішньополітичну обстановку в імперії”, – зазначив у виступі Тарас Літковець.

Відеозапис трансляції в Луцьку.

https://www.facebook.com/nac.ussd/videos/305096515735425/

Leave a Reply

Your email address will not be published.