Знищення “вагнерівців” у Малі: як це вплине на позиції рф – Юрій Олійник

Про знищення ПВК “вагнер” у Малі, яке назвали однією з найбільших втрат московських найманців в Африці для каналу Подробиці – Юрій Олійник, керівник дослідницьких програм аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень”.

Обговорювали за що “вагнерівці” воюють з туарегами у Сахарі? Хто був у розбитому загоні? Та як ці втрати позначаться на позиціях росії у Північній Африці?

В Африку зеків якихось просто не пошлеш, там треба люди з досвідом, люди, які мають, уміють діяти в різних таких динамічних умовах, звичайно, вони на вагу золота. Тому в принципі це вагома втрата і демонстрація іншим загалом, різним групам в регіоні, що можна дуже активно росіянам протидіяти, і я думаю, це буде стимулом до ще більших наступних нападів, – зауважив Юрій Олійник.

Хто ж такі туареги? І звідки в них лють до росіян?

Ці кочовики численністю понад 5 мільйонів – один з корінних народів, що населяють регіон Сахари – Сахель. В межах Алжиру, Лівії, Малі, Нігеру, Нігерії, Буркіна-Фасо. Останніми роками загострилася їхня боротьба за створення власної держави Азавад.

Цей конкретний рух, який дотичний до протидії “вагнерівцям” діє на півночі Малі. Вже кілька років він пішов на компроміс і готовий зараз не про окрему державу говорити, а про автономію. Він бореться за свої права, мовні, культурні, насамперед, за самоуправління на своїх територіях, де вони складають більшість.

Новий виток протистояння виник з приходом до влади в Малі проросійської військової хунти. Вона ж запросила ПВК “Вагнер” на допомогу у боротьбі з повстанцями та джихадистами.

Останніми роками росіяни розгорнули дуже активну діяльність в Африці. Завдяки низці військових переворотів їм вдалося навіть витіснити Францію, яка історично мала великий вплив у Сахелі. Тепер під питанням, чи зможуть офіційні російські структури й надалі взаємодіяти з африканськими ватажками так само ефективно.

росія, звичайно, використовує це для відволікання уваги Заходу і для послаблення його економічного потенціалу. Власне Африка здавна розглядалась Європою як такий задній двір, а тут є проблеми з перебоями у поставках і того самого урану, який є в Нігері, сусідньому з Малі, акцентував експерт.

Юрій Олійник, керівник дослідницьких програм аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень”

Leave a Reply

Your email address will not be published.