«Ліквідація російської імперії» на KyivBookFest

8 вересня 2024 року відбулася презентація книги «Ліквідація російської імперії» на KyivBookFest

Директор аналітичного центру Українські студії стратегічних досліджень, сержант гранатометник 5 окрема штурмова Київська бригада ЗСУ Юрій Сиротюк привітав учасників та гостей презентації з повік і навіки українського Донбасу.

Він зазначив, що цьогоріч книжка “Ліквідація російської імперії ” наробила чимало галасу: її обговорювали на різних форумах майданчиках, щоправда, не запрошуючи авторів. “Сформувалася ціла секта людей, які вважають, що постановка питання ліквідації російської імперії, знищення росії як імперії, російського імперіалізму, побудова простору незалежних національних держав на місці крайньої кочової імперії є неприйнятною. І такі розмови та дискусії саме про ліквідацію російської імперії є на їхню думку шкідливими.
Ми ж у праці “Ліквідація російської імперії ” розказуємо про неминучі сценарії за якими крайня імперія впаде, і не лише тому, що всі імперії падають, а тому що росія так і залишається неспроможною агресивною державою, яка живе виключно грабунком, вона не здатна навести ладу у середині і нищить міжнародний порядок. Звичайно, вона сама по собі не впаде, саме тому сьогодні я не з вами у Києві, а тут на околицях Часового Яру.


Війна росії проти України – це смерть російської імперії. І, звичайно, ця смерть буде вирішуватися на полі бою. Щоб перемога була остаточною, потрібен підйом та боротьба поневолених росією народів. Україна не зможе їх визволити, Україна зможе протягнути руку допомоги і підтримати тих, хто готовий битися за свою свободу.
Наша книга не фентезі чи чиїсь фантастичні мрії, а аналіз реальних сценаріїв – економічних, соціальних, воєнних, які можуть відбутися на території колишньої росії в результаті її розвалу. Ця війна є екзистенційною і тому ми вважаємо, що для нас це питання ключової ваги” – акцентував Юрій Сиротюк.


Керівник дослідницьких програм аналітичного центру УССД, військовослужбовець ЗСУ Юрій Олійник зауважив, що наша книга це не просто збірник різних авторів, а логічна спроба подивитися на крихкість імперії в економічному, політичному, національному, релігійному контексті.
“Врешті ми видали книгу англійською мовою аби відкрити “вікно Овертона” в інформаційному просторі заходу, аби наші партнери зрозуміли необхідність та неминучість розпаду імперії. Вони повинні звикнути з цією думкою” – зауважив експерт.


Ветеран, політолог, керівник напряму “Постросія” аналітичного центру “Українська стратегічна ініціатива ” при Києво-Могилянській академії Станіслав Федорчук розповів, що Україна продемонструвала світу чудову стратегію у Курській операції, адже ми атакували там, де нас не чекали. Наші партнери мають розуміти, що неможливо розглядати нашу війну без врахування багатостолітньої імперської історії росії. Водночас, хотілося б, щоб поневолені народи виступали суб’єктами, які будуть домовлятися з українськими та західними спецслужбами, бо лише так новонакреслені кордони стануть стабільними, а не сформують ще один пояс нестабільності як на Близькому Сході.


Експерт з етнополітичних питань, учасник Форуму Вільних народів постросії Вадим Сідоров, наголосив, що хоча західні політики поки не готові підтримувати політичний розпад імперії, але потрібно лобіювати важливість мінімальної підтримки культурного спротиву поневолених росією народів.


Публіцист, тележурналіст, дослідник східних фіно-угорських ідентичностей, заступник голови Київського товариства “Ерзянь Вал “, Ростислав Мартинюк зауважив, що рускі не бояться цих книжок насправді. Вони розуміють лише силу і вагу противника якого вони недооцінювали. Але в цілому просто робота з периферією імперії недостатня. Лише перезавантаження ядра історичного центру зможе поховати імперію. Відтак, мусимо працювати і над цим.
Дякуємо усім хто долучився до заходу.

Leave a Reply

Your email address will not be published.