Піар і профанація: навіщо Порошенко запроваджував воєнний стан?

Юрій Сиротюк, директор «Українських студій стратегічних досліджень», для Вголос:

Ще 2014 року в Україні повинен був введений режим воєнного стану, який визначає те, як повинна жити держава в умовах бойових дій, що має робити влада та громадяни України.

Наша влада, замість того, щоб запровадити воєнний стан, придумала спочатку антитерористичну операцію, потім операцію Об’єднаних сил. У нас уже є купа законодавчого мотлоху, замість того, щоб сказати, що Україна перебуває у стані військової агресії, а тому все українське суспільство повинно боротися задля нашої перемоги. Так, повинні були почати діяти військові адміністрації, посилено працювати територіальна оборона, могли бути заборонені всі акції протесту, заарештовані агенти країни-агресора. Проте цього всього за чотири роки не було зроблено і коли Президент оголосив воєнний стан у зв’язку з агресією в Керченській протоці, то була надія, що Порошенко врешті почне виконувати функції головнокомандувача і ми проведемо суспільну мобілізацію. Проте це 30-денне введення воєнного стану не призвело до дисципліни серед народних депутатів: вони поїхали на свої Сейшели та Багами, ще тоді, коли в Україні офіційно діяв режим воєнного часу.

Українці за цей місяць також не до кінця зрозуміли, що їм робити. Антиукраїнські угрупування в Україні, як діяли, так і діють, бізнес із Росією розвивається, а кум Путіна Медведчук продовжує скуповувати українські ЗМІ, його бізнес і надалі процвітає.

За час дії воєнного стану наша економіка не була переорієнтована на протистояння з РФ. Ми побачили профанацію воєнного стану. Єдиними, хто реально відчув дію воєнного стану, це наші військові. Адже всі силовики були відкликані з відпусток, розміщені на базах розташування. На полігонах були проведені навчання резервістів. Проте тридцять днів для посилення обороноздатності — це нікчемно мало.

Дуже прикро, що воєнний стан в Україні став інструментом політичного піару та передвиборчої технології Президента. Найгірше, що можна було зробити, — це оголосити воєнний стан і не показати суспільству, що ми реально протистоїмо Російській Федерації. І це Порошенку вдалося.

 

Піар і профанація: навіщо Порошенко запроваджував воєнний стан

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.