Вибухами в Магнітогорську росіян можуть готувати до ще однієї війни – експерт

На Новий рік у центрі Росії, на Уралі, пролунали вибухи в багатоквартирному будинку. В Магнітогорську загинуло більше 40 осіб. Хто до цього причетний і кому вигідні подібні катастрофи? Про це видання InfA запитало експерта аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрія Олійника.

За словами аналітика, вибухи в Магнітогорську надто скидаються на аналогічні події 1999-го, що стали приводом для відновлення Росією Чеченської війни.

«Тільки влада тепер діє тонше – офіційною версією є вибух газу, а в ЗМІ просочується інформація про перекидання до міста 1 січня комплексу «Пелена», призначеного для захисту від радіокерованих вибухових пристроїв. Тобто винні вороги, тільки лишається їх знайти і знешкодити…».

Варіант із реальною участю якихось терористів – завербованих тим-таки «ІДІЛ» – експерт вважає можливим, але малоймовірним, адже це не Кавказ, а далекий Урал, для такої складної операції треба довго й ретельно готуватися.

«Чіткий почерк ФСБ говорить про пошук нових приводів для мобілізації населення чи просто відволікання уваги. За другого варіанту справа, ймовірно, у засекречених переговорах навколо статусу Курильських островів. Але загальний рівень напруги, що стрімко наростає, змушує кремлівських ляльководів думати про пошук зовнішніх ворогів, проти яких треба мобілізуватись – або проти ісламістів у Сирії, або проти «українських фашистів». Якщо прямо і не скажуть, «таємна» інформація випливе через «зливні бачки».

Зараз головна ставка – на ісламістів, поки що екзотичних для Росії. Оприлюднено інформацію про можливу причетність «Партії таджицького відродження». Якщо ця версія стане основною – це означатиме, що Москва бере курс на активне втручання у справи Центральної Азії та Афганістану. Тоді це вже четвертий фронт для Кремля».

Leave a Reply

Your email address will not be published.