Тижневий огляд тенденцій світової економіки 1-17 січня 2019 року

Ексклюзивний огляд тенденцій світової економіки для НАЦ УССД підготував Олександр Чупак, студент бізнес-адміністрування Селкірк коледжу (Канада), аудитор Grant Thornton

За підсумками грудня у США було створено 312 000 нових робочих місць. Таким чином, за 2018 рік працевлаштовано загалом 2,6 мільйона робітників, що є одним із найвищих річних показників в історії США. Рівень безробіття становить 3,9% – один із найнижчих за 50 років.

Позитивна динаміка у сфері зайнятості є результатом податкової реформи Дональда Трампа (був значно знижений податок на прибуток корпорацій). Також у майбутньому позитивних тенденцій на ринку праці можна очікувати завдяки перепідписаним торговельним угодам, що сприяють поверненню виробників до США. Як бачимо, гучно критикований у ЗМІ економічний націоналізм Трампа приносить значні результати.

Посол США у Німеччині Річард Ґренелл надіслав уряду Меркель офіційного листа, в якому повідомив про можливі санкції у разі продовження будівництва Північного потоку-2: “Ми нагадуємо, що на компанії, які беруть участь в обслуговуванні енергетичного експорту Росії, можуть бути накладені санкції США”. Він нагадав, що деякі інші європейські країни також висловлювалися проти будівництва газопроводу. Зі свого боку, лист викликав здивування в німецькому уряді. У відповідь німецький дипломат заявив, що подібне звернення не є прийнятною практикою, і Берлін обговорюватиме питання напряму з представниками США.

Можемо розцінювати дії посла як посилення тиску на Німеччину в сфері економічної співпраці з Росією. Після неодноразових заяв Трампа про неприпустимість продовження проекту, за справу беруться представники дипломатичної служби. Сподіваємося, у майбутньому тиск посилюватиметься, і американці змусять припинити загравання німців з окупантами.

За підсумкам року, промислове виробництво в ЄС скоротилося на 3,3%. Зокрема, негативну динаміку продемонстрували Італія, Німеччина, Франція та Велика Британія – найбільші економіки регіону. Інформація спонукає оглядачів високо оцінювати ймовірність рецесії в ЄС у найближчому майбутньому.

Невтішні новини для Європейського співтовариства, особливо на тлі поганих новин з Британії – Тереза Мей досі не має підтримки членів парламенту щодо умов Brexit. Економічний спад може підштовхнути ЄС до подальшої внутрішньої інтеграції (наприклад, розробки спільної фіскальної політики), або ж навпаки – роз’єднання. Тенденції до останнього прослідковуються в Італії, де уряд незадоволений вимогами Європейського центробанку та Єврокомісії щодо бюджетного планування.

Leave a Reply

Your email address will not be published.