Тижневий огляд тенденцій світової економіки 31 cічня-7 лютого 2019 року

Ексклюзивний огляд тенденцій світової економіки для НАЦ УССД підготував Олександр Чупак, студент бізнес-адміністрування Селкірк коледжу (Канада), аудитор Grant Thornton

 

Минулої суботи президент США Дональд Трамп заявив, що скоро проведе зустріч із президентом Китаю Сі Цзіньпінем щодо торговельної угоди. Крім того, в рамках торговельних переговорів у середині лютого до Китаю поїдуть представник торговельної палати США Роберт Лайтхайзер та секретар скарбниці Стівен Мнучін. Трамп висловив свій оптимізм та переконання, що зовсім скоро країни дійдуть згоди щодо “найбільшої угоди в історії”.

 

Заява Трампа дозволяє зітхнути з полегшенням багатьом суб’єктам світової економіки: від національних урядів до індивідуальних інвесторів. Очевидно, що найбільший чинник економічної невизначеності з великою ймовірністю буде усунутий. Також очікуємо тексту угоди, що напевне буде укладена на вигідних для США умовах.

 

У щорічному зверненні до Конгресу США (State of the Union Address) Дональд Трамп зачитав дані економічної статистики. Ось деякі цифри:

 

  • з часу інавгурації Трампа створено 5,3 мільйони робочих місць, із них 600’000 – у промисловості;
  • 157 мільйонів громадян США мають роботу, що є найбільшим абсолютним показником зайнятості за всю історію країни;
  • зростання ВВП прогнозується на рівні 3,4% (досі не опубліковані дані останнього кварталу 2018 року).

 

Як зазначають про-республіканські та помірковані медіа США, Трампу дійсно є чим похвалитися на екваторі свого терміну. Попри критику лівих ЗМІ, економічний націоналізм Президента працює, а вже зовсім скоро економіка США отримає новий стимул у вигляді вигідної угоди з Китаєм.

 

З’явилася статистика МВФ щодо річної динаміки ВВП країн ЄС. За підсумками 2018, цифри є наступними:

 

  1. Німеччина – 1,5%;
  2. Франція – 1,5%;
  3. Велика Британія – 1,4%;
  4. Португалія – 1,8%;
  5. Греція – 2,4%;
  6. Іспанія – 2,4%.
  7. Італія – близько нуля за рік, падіння на 0,3% за друге півріччя.

 

Прогноз на 2019 невтішний – зростання має уповільнитися, криза в Італії поглибиться, в Німеччині, Британії та Франції може початися рецесія. Очевидна різниця з показниками США, де Трамп успішно втілює економічний націоналізм. Очікуємо у 2019 зрушень в економічній  політиці ЄС, щонайменше у відповідь на результати Brexit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.