Безпекова проблематика від НАЦ «УССД» на патріотичному фестивалі «Гальчевський Фест»

27-28 липня в Хмельницькому триває патріотичний фестиваль «Гальчевський Фест». Захід присвячений уродженцю регіону, активному учаснику повстанського руху в Україні початку ХХ ст. Якову Гальчевському, який виявив себе стратегічним полководцем в армії УНР і талановитим публіцистом.

У перший день фестивалю обговорили безпекові загрози 100 років тому і сьогодні. Модерував бесіду аналітик-міжнародник, експерт Українських студій стратегічних досліджень Юрій Олійник.

 

 

Під час заходу було презентовано Концепцію обороноздатності держави та суспільства. Експерт анонсував розробку нового проекту Українських студій стратегічних досліджень в безпековій галузі – «Індекс війни», що представляє моніторинг воєнної активності у світі, інтенсивності збройних конфліктів різного рівня.

 

28 липня відбувся історичний диспут «Яків Гальчевський – видатна постать в українській історії», за участі Романа Коваля, істориків-науковців та краєзнавців. Куратором заходу виступив Богдан Галайко, історик, експерт Українських студій стратегічних досліджень. Під час зустрічі  було висвітлено діяльність уродженців Хмельниччини, які 100 років тому боролися за українську державність, їх бойовий та життєвий шлях.

 

Про Всеукраїнський фестиваль «Гальчевський Фест» від Поділля UA :

Leave a Reply

Your email address will not be published.