Обіжник Українських студій стратегічних досліджень № 5

Завантажити можна за посиланням Обіжник 5

П’ятий номер Обіжника Українських студій стратегічних досліджень спрямований на аналіз як безпекових загроз у внутрішній та зовнішній площині, так і напрацювання сценаріїв поведінки держави і суспільства.

Політичні пертурбації всередині держави послаблюють механізми належного реагування на зовнішні загрози. Тому особливого значення набуває аналіз тих внутрішніх ризиків, якими може скористатися агресор. Йдеться як про матеріальні фактори, передусім стан військово-промислового комплексу, так і світоглядну невизначеність, що посилює можливості інформаційних диверсій.

З іншого боку, у 2019 році прогнозуємо посилення різного роду напруги та конфліктів у світі, що сприятиме відволіканню уваги союзників від Києва. Тому в цьому номері ми звертаємо особливу увагу як на тенденції у ключових регіонах планети, так і на відносини з нашими сусідами. Зокрема перспективі українсько-польських відносин, що розглядалась на круглому столі в Києві, присвячено відразу кілька матеріалів.

Ключова роль у протистоянні російській агресії та збереженні суверенітету залишається за армією та населенням. Поряд із посиленням фінансування Збройних Сил важливо приділяти увагу системі цивільного захисту, зростанню ролі резерву.

Сподіваємося, напрацювання експертів стануть у нагоді як військово-політичному керівництву держави, так і активним представникам громадянського суспільства.

 

Директор недержавного аналітичного центру

«Українські студії стратегічних досліджень»

Юрій Сиротюк

Leave a Reply

Your email address will not be published.