Дивна поведінка Трампа – коментар експерта

Останнім часом президент США Дональд Трамп став поводити себе доволі неоднозначно. Спочатку він виступає за повернення Росії до Великої вісімки, а потім відсилає свого радника Джона Болтона до України задля покращення відносин між державами. Також нещодавно Трамп звинуватив експрезидента Америки Барака Обаму в анексії Криму Росією.

Такі ексцентричні заяви і поведінка президента Сполучених Штатів викликає багато запитань. ІА «Вголос» розбиралось у ситуації із політичним експертом Віктором Прошкіним, міжнародним експертом Юрієм Олійником та політологом Костянтином Матвієнком.

Повна версія: https://vgolos.com.ua/articles/dyvna-povedinka-trampa_1049956.html

Що означає така неоднозначна поведінка Дональда Трампа?

Юрій Олійник:

Я думаю, що передусім треба спиратись на те, що це не аспект політики Трампа щодо України, а внутрішньополітичної боротьби, яка вже відбувається у США. Тому питання Росії і війни в Україні стало внутрішнім питанням. Ми також пам’ятаємо ті історії із втручанням у вибори, коли співпраця з Росією стала таким собі взаємним звинуваченням між республіканцями і демократами.

Знову ж таки ми бачимо, що Трамп звинувачує Обаму в тому, що він не досить зробив на той момент, аби запобігти анексії Криму, і водночас хоче показати, що у нього є свої плани, як можна «заспокоїти» Росію і зменшити її вплив у світі. Зокрема, це і парадоксальні заяви про повернення РФ до G-8. З іншого боку, я не думаю, що це зараз є реальною перспективою, це радше шантажна політика щодо європейських партнерів Америки. Ми бачимо, що Франція, Німеччина та інші країни формально засуджують дії Москви у Європі, але на економічному рівні ведуть спільні справи, торги і політику, чим фактично підтримують Росію. Оскільки зараз сама Європа перебуває у стані кризи, то вони починають «тепліти» до Росії, і саме це їх посварило із США.

Оці всі факти просто вказують на похолодання у відносинах Європи і Штатів, тому РФ стала своєрідним інструментом впливу.

Трамп також звинуватив експрезидента США Барака Обаму в тому, що Крим був анексований. Як Обама міг запобігти незаконним діям Росії?

Юрій Олійник:

Я думаю, що Обама, згідно з Будапештським меморандумом, був зобов’язаний допомогти Україні. Це мав бути якийсь тиск на Путіна, надання нам якоїсь зброї чи хоча б військових радників та експертів. Нічого взагалі не було зроблено, а Україна, по суті, була залишена один-на-один із ворогом, унаслідок чого і відбулась анексія Криму. Тому я вважаю, що критика Обами є слушною.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.