У Києві провели «Школу патріотизму» для активної молоді з усієї України

Чотириденною «Школою патріотизму» завершили літо в Києві. Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» спільно з відділом Національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту зібрали 70 молодих активістів зі всієї України. На семінарі-тренінгу молодь навчали дієвому патріотизму та успішній реалізації національно орієнтованих ініціатив.

Під час події учасники відвідали близько двох десятків лекцій та практичних занять від політиків, активістів, аналітиків, PRників та менеджерів. Слухачів навчали орієнтуватися в історії та політичній ситуації України та світу. Також їм представили практичні кейси стратегічного планування, swot-аналізу, організації патріотичних фестивалів та бізнесу, формування команди, роботи в соцмережах тощо.

«Наша школа – це аналог подібних проектів, які традиційно реалізовуються в європейських країнах, – зазначає директор НАЦ «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк. – Активна українська молодь має бути національно орієнтованою і володіти інструментами реалізації власних ініціатив. Ми хочемо навчити молодих українців дієвості та з досвіду наших лекторів показати, як робити Україну країною, в якій хочеться жити».

До участі в «Школі патріотизму» були запрошені активісти віком від 18 до 35 років. Вони пройшли попередній відбір. Пріоритет надавався представникам громадських організацій. По завершенні заходу кожен із слухачів школи отримав відповідний сертифікат.

Про учасників події відгукується представниця Міністерства молоді та спорту України, яке надало фінансову підтримку заходу, Вікторія Сісецька. Головний спеціаліст відділу національно-патріотичного виховання зазначає: «Знаєте, вони неймовірні, вони позитивні, вони надихають і для них, разом із ними хочеться розвивати Національно-патріотичне виховання. Я була горда презентувати роботу відділу і впевнена, що попереду ще багато здобутків не зважаючи ні на що. А ще просто впевнена, що ця молодь досягне великого, адже всі ми колись були учасниками та волонтерами заходів, спрямованих на національно-патріотичне виховання».

Галина Гичка, яка приїхала на захід із Закарпаття, за фахом історик. Наголошує: на «Школі патріотизму» вона отримала унікальні знання та зустріла людей із подібними прагненнями щодо розвитку українського майбутнього.

«Неймовірно насичені, наповнені та цікаві лекції, харизматичні і відкриті лектори, вмотивовані й щирі люди з різних куточків великої України, з якими, сподіваюся, буде контакт й надалі. Це було просто неймовірно. Я дійсно почула тут те, що не почула б ніде інде. Ми дискутували про наболіле. Говорили про заборонене. Порпалися у нетрях сучасного інформаційного простору. І все для того, щоб чітко зрозуміти, як боротися за власну державу.

Я завжди шукала заходи, де б мій фах історика став у нагоді. Щоб цінувалося саме вміння аналізувати епохи і виносити звідки цінні життєві уроки для нашого часу. Бо в цьому бачу свою професійну мету. І знайшла. Ба більше, я знайшла ще й людей з такими ж прагненнями, Це круто», – каже Галина Гичка.

Під час заходу наголошували на тому, що дієвий патріотизм має бути модерним і йти в ногу з сучасними технологіями. Так, керівник ГО «Моноліт» Руслан Микула, який є експертом із інтернет-реклами, спілкувався з молоддю про можливості інтернет-ресурсів та діджиталізацію патріотизму.

«Щодня у світі здійснюється 3,6 млрд пошукових запитів у системі Google. Та ж система отримує кожні 0.1 секунди цілих 70 млн сигналів про користувачів: куди перейшли, що шукали чи дивилися. Суспільство стає цифровим і потрібно вміти відповідати часу», – наголошує експерт.

За словами Руслана Микули, реклама в Інтернеті – це ключ до розвитку організацій і компаній: «Вона дає змогу показати ваш меседж, ваш продукт чи просто зацікавити потрібну аудиторію. Подальша взаємодія дасть змогу конвертувати користувача з онлайну в офлайн. Діджиталізація невпинно впливає на наше життя і наш соціум. Поки що ми відстаємо й у нас ще зберігається вплив традиційних ЗМІ, але за 5-10 років вплив Інтернету буде такий, як в США чи Європі».

«За ці насичені дні дізналася дуже багато нового. Тренінг – це завжди вивільнення нової, крутезної енергії, яка допомагає зрушити з місця всі камені. Семінар, меганасичений заглибленням у мислення, завершився цікавою і професійною комунікацією та мозковим штурмом. Лекції для «Школи патріотизму проводили справжні профі», – зазначає учасниця «Школи патріотизму» з Полтави Олена Костиря.

Leave a Reply

Your email address will not be published.