Вечір пам’яті Степана Бандери до 60-тих роковин з дня загибелі

15 жовтня 2019 року в Колонній залі Київради відбувся вечір пам’яті до 60-тих роковин з дня загибелі Степана Бандери.

Організатор вечора директор Українських студій стратегічних досліджень Юрій СИРОТЮК відзначив, що «навіть після 60 років від загибелі Бандери його ім’я нікого не залишає байдужим. Його імені досі бояться вороги, називаючи «бандерівцями» всіх, хто боронить незалежність України».

 

Микола ПОСІВНИЧ, президент Благодійного фонду “Літопис УПА” у виступі  зауважив, що весь шлях Степана Бандери – це система вишколів, підготовки і боротьби. В день пам’яті коли бандерівці вшановують своїх героїв, варто згадати, що Провідник вважав «Віра без чину є мертва», адже коли в це віриш і говориш, але без чину і утвердження цього, то це мертва віра.

В час становлення ОУН Степан Ленкавський, Степан Бандера, Степан Охримович заклали ідеологічну основу організації. В результаті постало питання – «Як ви бачите Україну?».

1930 відбулася саботажна акція – підпали панських маєтків польських колоністів. Це було виявом своєрідного соціологічного опитування – хто готовий піднятися? Був запалений смолоскип, але ці акції не давали того ефекту, який давала праця через друковане слова, донесення ідеї до найдальших куточків. Це завдання лягло на Степана Бандеру, який був референтом пропаганди.

Після того як С. Ленкавський підготував декалог ОУН, Степан Бандера здійснював свою теорію будови держави від першого села, яка передбачала комунікацію до найменших клітинок. На його думку, потрібно було діяти в тих умовах, які існували, виховати універсальних солдатів, які готові автономна діяти на будь яких територіях, в будь яких умовах, не чекаючи наказу, не ремствуючи на провід, що його нема, що він відійшов чи його вбили. Необхідно було розробити чітку інструкцію як націоналіст повинен був себе поводити в різних умовах.

Відзначаючи роковини загибелі Провідника, історик зауважив усвідомлення членами ОУН труднощів та небезпек, які їх чекали. Тому слова С. Бандери до членів Великого Збору, які обрали його в 1955 р. Головою Проводу ЗЧ ОУН видаються цілком логічними: “Я приймаю Ваш вирок смерти”. Він як і його сотні тисяч соратників бажали такої смерті, яка б у свою чергу породжувала все нових героїв та сприяла продовженню подальшої боротьби українського національно-визвольного руху.

Участь у заході взяли відомі історики, громадські та політичні діячі, митці, музиканти, люди, що пишаються Бандерою і мають за честь називатися «бандерівцями».

Перед учасниками виступили Олег Тягнибок, голова ВО «Свобода» та Степан Брацюнь, голова КУН. На заході був присутній Володимир Балух, політичний в’язнь Кремля, який в анексованому Криму не прийняв московське громадянство і не знімав із хати національний стяг.

Вечір завершився виконанням  повстанських пісень у виконанні Тараса КОМПАНІЧЕНКО та гурту РУТЕНІЯ.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.