На небезпечну ситуацію в Ірані не було адекватної реакції української влади, – Юрій Сиротюк

 

Потрібно з’ясувати, чи попередила українська влада авіакомпанії про небезпеку в повітряному просторі над Іраном.

Про це сказав директор НАЦ УССД Юрій Сиротюк в ексклюзивному коментарі для «Ехо Києва».

Події авіакатастрофи збіглися з конфліктом Ірану і США. Штати напередодні закрили повітряний простір між Іраком і Іраном.

«Ми знаємо, що, володіючи цією інформацією, президентом України було прийнято рішення фактично про евакуацію з відпочинку, вночі перед цими подіями», – заявив Юрій Сиротюк.

Він вважає, що в Україні знали про це, і офіційна влада повинна була «звернутися до українських громадян і перевізників про скасування авіарейсів».

Ситуація на Близькому Сході загострилася, коли Іран вдарив по території Іраку. Сиротюк вважає, що з боку української влади не було адекватної реакції щодо компаній, які працювали в цих регіонах.

«Слідство має встановити: якщо президент мав інформацію на момент своєї евакуації з Оману про загрозливу ситуацію в повітряному просторі Ірану, яким постійно в щоденному режимі користувалися українські авіакомпанії, то напевно Українська держава повинна була попередити МАУ, інших авіаперевізників, громадян України про загрозливу ситуацію, яка склалася… і про скасування авіарейсів».

Юрій Сиротюк підкреслив, що зараз важливо встановити чи була така інформація від українських держорганів компаніям.

Також він зазначив, що називати версії до офіційних висновків комісії рано.

«Тільки офіційна комісія, яка обов’язково створюється в результаті таких катастроф, за їхніми висновками можна буде робити оцінки подій», – сказав Сиротюк.

Сам же він висунув дві можливі причини трагедії.

«Перша – прямий результат цього конфлікту, тобто можливість збивання літака, про що офіційно не говориться, але в зв’язку з напругою в регіоні такі чутки ходять. І друга – технічний стан найбільшої української авіаційної компанії, яка перевозить найбільшу кількість громадян України», – резюмував екснардеп.

Нагадаємо, літак української авіакомпанії впав в Ірані. Всі пасажири і екіпаж загинули.

Першоджерело: https://echokieva.com/uk/na-nebezpechnu-situaciyu-v-irani-ne-bulo-adekvatnoi-reakcii-ukrainskoi-vladi-sirotyuk/?fbclid=IwAR0MxWhPBKDqAyCgFK-b5e0oYEyAylX_u2hvKNEHh5kUuKG90CZq2u_LV8w

Leave a Reply

Your email address will not be published.