27 травня в Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану у Києві відбувся круглий стіл на тему «Білорусь – країна, небезпечна для українців».

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та люди стоять

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та люди стоять

Події, які відбуваються в Білорусі останнім часом, не можуть лишити байдужим жодну цивілізовану людину. Режим Лукашенка пішов у черговий наступ на людську гідність, мораль, свободу слова і елементарні права людини. За гратами за нез’ясованих обставин загинув опозиціонер Вітольд Ашурка, з літака брутально викрадено засновника каналу Nexta Романа Протасевича. Розпочалися суди і над іншими політв’язнями, яких більше року незаконно утримували за гратами – 25 травня стало відомо що на закритому засіданні, на яке не пустили навіть родичів, був засуджений на сім років позбавлення волі один з лідерів білоруської опозиції Павло Северинець.
Григор Кастусєв, голова Білоруського народного фронту, звинувачений в організації замаху на Лукашенка. Дзяніc Івашин, член міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm як OSINT-розслідувач та перекладач, головний редактор білоруської мовної версії міжнародного волонтерського ресурсу, понад три місяці без аргументованих звинувачень перебуває в тюрмі міста Гродно. Останній має статус заокрдонного українця.
Все це почалося не зараз, а ще 25 років тому, коли брутально було розігнано і заарештовано його учасників опозиційної ходи “Чорнобильський Шлях”, серед яких були і громадяни України, зокрема один з лідерів УНСО Микола Карп’юк.
Білоруси зараз можуть розраховувати лише на міжнародну підтримку. Вони закликають українських політиків та юристів, за прикладом Німеччини, спираючись на універсальну юрисдикцію, ініціювати порушення кримінальних справ проти керівництва Білорусі за порушення прав людини, і визнати Білорусь країною, небезпечною для українців.
Доки Білорусь вчиняє недружні кроки щодо України та українців, треба припинити торгівлю енергоносіями, нафтопродуктами, не допускати білоруські державні компанії до тендерів в Україні.
Участь у круглому столі взяли:
Соломія Бобровська, народна депутатка України, член міжфракційного об’єднання «За демократичну Білорусь»;
Микола Карп’юк, лідер УНСО, політв’язень путінського режиму
Юрій Сиротюк, директор центру «Українські студії стратегічних досліджень»
Олександр Ірванець, письменник, перекладач
Геннадій Друзенко, правник, ведучий програми «Конституційна кухня»
Олена Талстая, співголова Руху солідарності «Разам»
В’ячеслав Сівчик, лідер Руху солідарності «Разам» (онлайн)
Михайло Ратушний, голова Української всесвітньої координаційної ради
Посилання на відеозапис:
https://www.facebook.com/504709820032390/videos/1008539903219326?__tn__=F

Leave a Reply

Your email address will not be published.