Вбивство громадянина Білорусі Віталія Шишова є політичним. Про це заявили активісти Руху Солідарності «Разам» та  учасники Білорупського інформаційного центру під час прес-конференції в прес-центрі Українського кризового медіа-центру.
«Ми висловлюємо співчуття всім близьким та родичам Віталія Шишова. Це жахлива ситуація, коли білорусів вбивають. Рух Солідарності «Разам» висловив своє ставлення у заяві. Ми вважаємо, що це політичне вбивство і КДБ Білорусі, і ФСБ Росії є терористичними організаціями», – сказала Олена Талстая, співголова Руху солідарності «Разам».
Вона додала, що скандальна заява Анатолія Шарія, який звинуватив у замовленні вбивства В’ячеслава Сівчика, лідера Руху солідарності «Разам», викликала у обурення у білоруської демократичної спільноти. «Для нас важливо заявити, що подібні заяви є недопустимими і їх підґрунтя ми розуміємо дуже добре. Ми боремося з російським імперіалізмом. Те, що наша організація робить в Україні – це боротьба за Білорусь і білоруський народ. Те, що ми робимо тут в Україні – це консолідація всіх білоруських ініціатив. Для нас важливо об’єднати ініціативи, які виникали стихійно. Очевидно, що нелегітимна білоруська влада разом з путінським режимом методами гібридної війни хочуть нас роз’єднати», – наголосила Олена Талстая.
«Шарій – учасник гібридної війни Росії проти Уркаїни. Така саме війна ведеться проти Білорусі. Це спроби роз’єднати білорусів. Що означає те, що Шарій підключився до теми Віталія Шишова – те, що гібридна війна лукашисько-путінського режиму зараз триває. Вбивство Шишова – це крок проти Білорусі і України», – заявив В’ячеслав Сівчик, лідер Руху солідарності «Разам». На останок учасники заходу закликали владу України створити Інститут Білорусі при Президенті України, розробити стратегію взаємодії з владою Білорусі , в парламенті створити комітет солідарності з Білоруссю та прийняти програми культурно-інформаційного характеру.

Оригінал статті – на сайті Українського кризового медіа-центру: https://uacrisis.org/uk/vbyvstvo-vitaliya-shyshova-ye-politychnym-biloruski-aktyvisty?fbclid=IwAR2O9IE3Br2G7NsIq4l8JtyyTC25HHE-AxhPFTV6UK2n1OmXBXje0mK4_Ws

Leave a Reply

Your email address will not be published.