У 2021 році НАЦ «УССД» з метою сприяння реформам у секторі національної безпеки та оборони:
- проводили аналітичні, наукові, експертні дослідження щодо стану та перспектив військової організації держави, інформаційної, економічної, енергетичної, екологічної безпеки;
- здійснювали системний аналіз законодавчих ініціатив;
- аналізували зовнішні загрози щодо української державності;
- працювали над законодавчими рекомендаціями та екпертизою у сфері національної безпеки і оборони:
- проводили інформаційно-просвітницьку роботу у сфері національно-патріотичного виховання, протидії росйській пропаганді;
- впливали на формування громадської думки щодо державних реформ у сфері національної безпеки і оборони;
- Аналітична робота
Щорічний глобальний прогноз Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень».
Дослідження спрямоване на вироблення прогнозу глобальних тенденцій у світі, їхнього впливу на ситуацію в Україні протягом 2021 року. Прогноз містить аналіз поточних тенденцій та рекомендації для поведінки політичних акторів. Після огляду глобальних безпекових та економічних тенденцій дослідження аналізує процеси у ключових регіонах світу. Особливої уваги приділено політиці Росії як головного воєнно-політичного ворога України. Виходячи зі світових тенденцій НАЦ «УССД» аналізує внутрішні та зовнішні ризики для суверенітету та стабільності України протягом 2021 року.
Ознайомитися з дослідженням можна тут: https://ussd.org.ua/2021/01/13/globalni-bezpekovi-politychni-ekonomichni-tendentsiyi-u-sviti-ta-yihnij-vplyv-na-ukrayinu-v-2021-rotsi/
ІІІ. Індекс війни
Індекс війни – проект річного моніторингу воєнних конфліктів у світі за 2020 рік, за принципом ранжування воєнно-політичних конфліктів та дипломатичних зіткнень від найбільш гарячих і масштабних до найменш помітних, але потенційно небезпечних. Експерти УССД аналізують війни різної інтенсивності, прикордонні зіткнення, локальні конфлікти, воєнні перевороти, теракти, внутрішньополітичні кризи і дипломатичне протистояння. Роблячи прогнози на ситуацію в світі зауважено, що проекція сили, використання воєнних та невоєнних механізмів є трендом міжнародної політики. Тобто війни, воєнні конфлікти, військова сила стали серйозним інструментом міжнародної дипломатії. Світ фактично перебуває у стані “тихої третьої світової війни”.
Презентація проекту «Індекс війни» за 2020 відбулася 21 січня 2021 року у приміщенні Українського кризового медіа-центру: https://uacrisis.org/uk/indeks-vijny-2020
З текстом дослідження можна ознайомитися тут: https://ussd.org.ua/2021/01/21/indeks-vijny-monitoryng-voyennyh-konfliktiv-u-sviti-2020-roku/
IV.Білоруський інформаційний центр
У 2021 році Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» продовжував проект «Білоруський інформаційний центр» започаткований у липні 2020 року спільно з Рухом Солідарності «Разом» (Білорусь) з дослідження подій у сусідній державі та об’єктивного інформування української громадськості та влади.
28 травня в Українському кризовому медіа-центрі взяли участь в публічному обговоренні «Зупинити Лукашенка. Що може зробити Україна?»
V.Бандерівські читання


VI. Культурно-просвітницькі заходи
6.3, Всеукраїнська акція «Вшанування героїв Базару».
20-21 листопада до 100-річчя Української революції 1917-1921 рр. недержавним аналітичним центром «Українські студії стратегічних досліджень» за фінансової підтримки Міністерства молоді і спорту України було проведено всеукраїнську акцію «Вшанування героїв Базару». Другий Зимовий похід або Листопадовий рейд Армії УНР став останньою спробою українських національно-державних сил відкритим військовим шляхом відновити незалежність України в ході національно-визвольних змагань 1917—1921 рр.
6.4. Всеукраїнський фестиваль «Донцов Фест».
4 – 5 грудня 2021 року у Мелітополі та Запоріжжі відбувся Всеукраїнський фестиваль «Донцов Фест» присвячений публіцисту, філософу, мислителю, засновнику українського інтегрального націоналізму Дмитру Донцову, який народився у м. Мелітополь.
Фестиваль організований Недержавним аналітичним центром «Українські студії стратегічних досліджень» за підтримки Міністерства молоді та спорту, Запорізької облдержадміністрації та Мелітопольської міськради.
На завершення прозвучали відроджені пісні української революції 1917-1921 р. у виконанні народного артиста України Тараса Компаніченка.
VII. Видання
У 2020 році за участі та фінансової підтримки НАЦ «УССД» було здійснено видання праць Степана Бандери «Перспективи української Революції».
Традиційно за наслідками Бандерівських читань було видано книгу «Український націоналізм у сучасному ідеологічному протистоянні” (із серії «Бандерівські читання»).
У книзі висвітлюються проблеми:
- співвідношення національної ідентичності та транснаціональних процесів;
- українського націоналізму та нових викликів сучасності: лівого популізму, гендеру, постправди, «руского міра»;
- вплив геополітичних проектів і популізм як контреакція;
- методи дії м’якої сили імперіалізму/космополітизму: від транснаціональних фондів до Російської православної церкви.
- Вийшов друком «Індекс війни» за 2021 р.
- Ознайомитися з нашими виданнями і придбати їх можна тут: https://ussd.org.ua/2021/03/03/kramnychka-ussd
VIII. Презентації видань
Директор НАЦ УССД Юрій Сиротюк провів презентацію видання творів Степана Бандери «Перспективи української революції», VIII Бандерівських читань та інших видань НАЦ УССД в Каневі, Житомирі, Миколаєві, Херсоні (9 червня), Одесі (10 червня), Луцьку, Базарі, Запоріжжі, Мелітополі.
Також Юрій Сиротюк взяв участь у Фестивалях нескореної Nації Холодний Яр 2021 та Бандерштаті. За його участі відбулася дискусія «Про можливість чи не можливість вибити російських окупантів у 2014 році і зараз у 2021-му» та була проведена презентація книги «Перспектив української Революції» на гутірковій галявині.
Книги можна замовити в крамничці УССД: https://ussd.org.ua/2021/03/03/kramnychka-ussd/ або написавши на nac.ussd@gmail.com.
Директор та експерти аналітичного центру активні у роботі різних публічних заходів. Зокрема 18 листопада директор НАЦ УССД Юрій Сиротюк та керівник дослідницьких програм, к.пол.н., Юрій Олійник взяли участь у щорічному науковому форумі «Революція Гідності: на шляху до історії», 2 вересня Міжнародному круглому столі «Кавказький капкан для Росії» та 17 квітня конференції «Соборність як фундаментальна складова ідеології українського націоналізму» у дискусії «Роль особистостей в історії України ХХ століття», яка відбулася в рамках Книжкового арсеналу. Юрій Сиротюк бере систематично участь у радіо та телепередачах.
Leave a Reply