Передача Україні танків Леопард – останній цвях у труну німецької економічної доктрини

Значення рішення німецької влади коментує   керівник економічних програм НАЦ УССД Олександр Чупак.

Рішення надати українцям сучасні танки є не просто символічним кроком у рамках воєнної допомоги. Воно знаменує повний розрив з політикою, яку Німеччина втілювала ще з кінця 1980-х: забезпечення миру в Європі за допомогою зміцнення торговельно-економічних зв’язків між країнами континенту. Звісно, за активної участі росії.

Бажання залучити московію до глобальних економічних процесів диктувалося сподіванням на те, що багата капіталістична країна природно відмовиться від імперіалістичних намірів. Німеччина старалася більше за всіх:

– Протягом останніх 20-ти років саме німці спрямували в росію найбільше іноземних інвестицій серед європейських держав.
– Ще на початку 2022 р. Німеччина була головним лобістом російських енергетичних інтересів у Європі.
– Відомі німецькі політики входили до рад директорів російських компаній (наприклад, колишній канцлер Герхард Шредер працював у Роснєфті).
– Ангела Меркель захищала російсько-німецьку економічну співпрацю багато років після початку московської агресії в 2014 р.

Олаф Шольц довго вагався, адже сам тривалий час був частиною німецького політикуму, зі схвалення якого міцніли економічні зв’язки з агресором. Слова про небажання воєнного загострення приховують глибоке розчарування від провалу багаторічного плану: перетворити росію на доброзичливого бізнес-партнера. Німеччина тут несе найбільшу відповідальність як найбільша європейська економіка.

На наших очах формується новий економічний порядок в Європі. Ці перетворення стали можливими тільки завдяки успіхам української нації на полі бою. Тепер ми маємо можливість вплинути на встановлення нових правил гри, а також проконтролювати, щоб росія ніколи не повернулася в європейський економічний простір.

Leave a Reply

Your email address will not be published.