X Бандерівські читання

Фронтові Бандерівські читання сьогодні online представляють візію Великої України після перемоги

Розпочали свою роботу Х Бандерівські читання на тему «Філософія української перемоги. Візія Великої України». Захід присвячено тим, хто своє життя поклав за Велику Україну та заради нашого майбутнього. Онлайн трансляція триватиме з 10:30 до 17:00.

Подія проходить у партнерстві з Національним музеєм Революції Гідності та за технічної підтримки компанії IQConference.

Основна трансляція відбувається на сторінках Недержавного аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень”:

https://www.facebook.com/nac.ussd

Х Бандерівські читання витворені у фронтових умовах. Засновник та частина учасників триматимуть включення з фронту. У цей день захисники взяли на себе ще один обов’язок. Для нас вони розмірковують про те, як облаштувати Україну після перемоги, які геополітичні завдання перед нами постали й поставатимуть та як посприяти утворенню національних держав на рештках російської імперії. 

Серед військових, що візьмуть участь у події завдяки включенням: 

Юрій Сиротюк – солдат-гранатометник у складі 5 Окремого штурмового полку, засновник Бандерівських читань;

Олег Тягнибок – майор ЗСУ, голова Всеукраїнського об’єднання “Свобода”

Андрій Тарасенко – військовослужбовець ЗСУ, голова політичної партії «Правий Сектор»

Богдан Галайко – молодший сержант ЗСУ, начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті 

Михайло Галущак – військовослужбовець ЗСУ, кандидат історичних наук;

Андрій Рудик – офіцер з комунікації в Генеральному штабі ЗСУ; 

Богдан Бутковський – військовослужбовець ЗСУ, депутат Тернопільської обласної ради

Євген Карась.

Немає опису світлини.
На зображенні може бути: 7 людей, люди сидять та у приміщенні

Прикметно, що Х Бандерівські читання відбуваються завдяки спільнокошту. Великою українською родиною було зібрано 233 383 грн та 200 доларів на організацію Бандерівських читань та друк книги «Філософія української перемоги. Візія Великої України». Таким чином, українці самі визначили вагомість заходу й тем, на яких ми сфокусувалися.

Відтак на слухачів цієї безпрецедентної візіонерської події чекатимуть доповіді від вояків, науковців, студентів та пасіонаріїв. Також відбудеться дві світоглядові дискусії.

На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять, люди сидять та у приміщенні

У блоці “Україна після перемоги: план внутрішніх перетворень” учасники розглянуть питання післявоєнної відбудови України: внутрішньополітичні перетворення, які держава має пройти для встановлення балансу соціальної і національної справедливості, а також кроки, що дозволять створити сприятливий економічний клімат. Також ітиметься про повне скасування московської ідеологічної присутності в Україні та демографію як основу розвитку Нації та фактор національної безпеки.

На зображенні може бути: 4 людини та люди стоять

У блоці “Світ з Великою Україною і без Росії: нові перспективи” поговоримо про наступне: 

  • як спонукати західних союзників прийняти нашу ідею розпаду росії на національні держави як обов’язкову умову української перемоги у війні? 
  • як США і решта Західного світу ставитимуться до України, яка перемогла у війні: держави з понад мільйонним військом, великою кількістю західного озброєння і суттєвим авторитетом щонайменше на регіональному рівні? Чи не будуть вони налаштовані вороже до свого потенційного конкурента?
  • як у разі вступу України в ЄС нейтралізувати політику вивищення прав меншин над більшістю? Зокрема у боротьбі за повне скасування московської ідеологічної присутності в Україні, позбувшись їхнього язьїка, літератури, інтерпретації історії і церкви.
  • чи отримає кремль достатню підтримку від Китаю, Ірану і Північної Кореї для того, щоб витримати протистояння із Заходом?

З докладною програмою Х Бандерівських читань можна ознайомитись тут https://tinyurl.com/y46p8k6d

Час Великих викликів потребує Великих Людей. Великих Людей народжують Великі Ідеї і Чини. 

Степан Бандера є уособленням Великої Ідеї і Чину. Ідеї українського націоналізму. Ідеї Вищої за власне життя. В ім’я життя Нації і Держави.

Щороку з часу революції Гідності ми проводимо Бандерівські читання як світоглядний Майданчик Синергії людей Ідеї та Чину. Людей, які знають що націоналізм – це природній імунітет нації, життєвонеобхідний для захисту, збереження та утвердження Державності та Нації.

Але тепер, в умовах екзистенційного бути чи не бути, цього замало. Україна має не просто зберегтися і вижити, Україна має стати Великою. Моральним лідером світу, геополітичним гравцем”, – підсумовує мету заходу засновник Бандерівських читань, захисник Бахмута у складі 5-го окремого штурмового полку Юрій Сиротюк.

Також під час Х Бандерівських читань відбудеться нагородження переможців Конкурсу есе для молоді «Філософія української перемоги. Візія Великої України». У конкурсі взяли участь 58 візіонерів. Гранатометний взвод 5 Окремого штурмового полку забезпечив призовий фонд для трьох лавреатів у розмірі 22 тисяч гривень. Найкращі 13 есеїв увійшли до збірника Бандерівських читань.

Наприкінці події відбудеться презентація збірника наукових робіт та есеїв. До нього увійшли найпотужніші візіонерські праці. Зокрема, із такими темами:

 “Україна як модератор північної Євразії”; “Воєнна економіка — запорука національної безпеки України в ХХІ столітті”; “Україна і війна: фактори дестабілізації і стабілізації національного буття”; “Покарання рашистів за злочини у війні проти України — превенція для тоталітарних режимів світу”; “Дух війни нікого не звільняє зі служби”: якою має бути українська національна пам’ять”; “Уникнення демографічної катастрофи як національний пріоритет”; “Філософія української перемоги. Якою буде деокупація?”; “Ветерани визвольної російсько-української війни: від соціального патерналізму до економічної пасіонарності” та інші праці. 

На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 4 людини та люди стоять

Захід організовує Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень». Партнери заходу: Національний музей Революції Гідності, Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини, гранатометний взвод 5 Окремого штурмового полку, Армія Інформ, освітня ініціатива “Хлопці з лісу”, ГО “Український студент”. Технічний партнер – компанія IQConference.

Довідка:

Проект Бандерівські читання був заснований 2014 року в розпал Революції гідності як інтелектуальне обговорення бандерівських ідей та вироблення візії української держави.

Він традиційно відбувається в перших днях лютого в час створення Організації Українських націоналістів 1929 р. як руху, який поставив за мету встановлення Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток.

• І Бандерівські читання 1 лютого 2014 р.

• ІІ Бандерівські читання «Якою має бути Українська Самостійна Соборна Держава в XXI столітті та «питання Москви» були проведені 2 лютого 2015 р.

• ІII Бандерівські читання на тему «Візія Української держави в ідеології українського націоналізму» відбулися 3 лютого 2016 р.

• IV Бандерівські читання: «Як завершити українську національну революцію» проведені 2 лютого 2017 р.

• V Бандерівські читання: «Місія України та національні інтереси в глобалізованому світі: візія націоналістів», 9 лютого 2018 р.

• VІ Бандерівські читання «Економічний націоналізм та соціальна справедливість», 1 лютого 2019 р.

• VII Бандерівські читання “Націоналізм VS глобалізм: нові виклики”, 8 лютого 2020 р.

• VIII Бандерівські читання «Український націоналізм в сучасному ідеологічному протистоянні», 30 січня 2021 року

• ІХ Бандерівські читання «Світ ідей Степана Бандери та виклики XXI століття»

https://www.facebook.com/nac.ussd
https://www.facebook.com/bandera.chyt
https://www.instagram.com/banderareadings/

www.ussd.org.ua 

Leave a Reply

Your email address will not be published.