У Києві відбулись Х Бандерівські читання на тему «Філософія української перемоги. Візія Великої України»

10 лютого онлайн відбулись Х Бандерівські читання на тему «Філософія української перемоги. Візія Великої України». Ми присвятили захід тим, хто своє життя поклав за Велику Україну та заради нашого майбутнього. Подія відбулась у партнерстві з Національним музеєм Революції Гідності та за технічної підтримки компанії IQConference.

Всю подію можна переглянути за посиланням:

Х Бандерівські читання. Філософія української перемоги. Візія Великої України

Хочемо наголосити. Х Бандерівські читання витворені у фронтових умовах. Засновник та частина учасників тримали включення з фронту. У цей день захисники взяли на себе ще один обов’язок. Для нас вони розмірковували про те, як облаштувати Україну після перемоги, які геополітичні завдання перед нами постають та як посприяти утворенню національних держав на рештках російської імперії.

Серед військових, що взяли участь у події завдяки включенням та офлайн:

Юрій Сиротюк – солдат-гранатометник у складі 5 Окремого штурмового полку, засновник Бандерівських читань; Олег Тягнибок – майор ЗСУ, голова Всеукраїнського об’єднання “Свобода”; Андрій Тарасенко – військовослужбовець ЗСУ, голова політичної партії «Правий Сектор»; Богдан Галайко – молодший сержант ЗСУ, начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті; Михайло Галущак – військовослужбовець ЗСУ, кандидат історичних наук; Богдан Бутковський – військовослужбовець ЗСУ, депутат Тернопільської обласної ради.

Відтак слухачів цієї безпрецедентної візіонерської події почули доповіді від вояків, науковців, студентів та пасіонаріїв.

Учасників заходу привітали: Олег Медуниця, голова ОУН (б), Володимир Тиліщак, заступник голови Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук, Михайло Головко, голова Тернопільської обласної ради, кандидат економічних наук, Ігор Пошивайло, директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності.

Під час першої частини доповідачі зосередилися на змістових засадах філософії української перемоги. Окрема увага була зосереджена на впливові московсько-української війни 2014–2023 рр. на трансформацію українського націоналізму – Олександр Сич, доктор політичних наук, професор кафедри ІФНТУНГ, професор кафедри Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника, голова Івано-Франківської обласної ради. Також на фактори дестабілізації і стабілізації національного буття для України, спричинені війною у виступі Петра Іванишина, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, секретар Науково-ідеологічного центру імені Дмитра Донцова.

“Перемога української мови за невидимими законами Духу творила і творить перемогу нашої нації…”, – вкотре зауважила Ірина Фаріон, доктор філологічних наук, професор катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка».

Про методологію післявоєнного розвитку України говорив Володимир Панченко, доктор економічних наук, партнер консалтингової компанії KSP Strategie та економічну стратегію виживання України в умовах безперервного протистояння аналізував Олександр Чупак, керівник економічних програм Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень».

Також відбулись дві світоглядові дискусії. У блоці “Україна після перемоги: план внутрішніх перетворень” учасники розглянули питання післявоєнної відбудови України: внутрішньополітичні перетворення, які держава має пройти для встановлення балансу соціальної і національної справедливості, а також кроки, що дозволять створити сприятливий економічний клімат. Крім того – механізми залучення мільйонів українців, що виїхали закордон, до творення міждержавної політики та збереження національної пам’яті.

У блоці “Світ з Великою Україною і без Росії: нові перспективи” йшлось про наступне: як спонукати західних союзників прийняти нашу ідею розпаду росії на національні держави як обов’язкову умову української перемоги у війні? Як США і решта Західного світу ставитимуться до України, яка перемогла у війні: держави з понад мільйонним військом, великою кількістю західного озброєння і суттєвим авторитетом щонайменше на регіональному рівні? Чи не будуть вони налаштовані вороже до свого потенційного конкурента? Як у разі вступу України в ЄС нейтралізувати політику вивищення прав меншин над більшістю? Зокрема у боротьбі за повне скасування московської ідеологічної присутності в Україні, позбувшись їхнього язьїка, літератури, інтерпретації історії і церкви.чи отримає кремль достатню підтримку від Китаю, Ірану і Північної Кореї для того, щоб витримати протистояння із Заходом?

“Час Великих викликів потребує Великих Людей. Великих Людей народжують Великі Ідеї і Чини. Степан Бандера є уособленням Великої Ідеї і Чину. Ідеї українського націоналізму. Ідеї Вищої за власне життя.

В ім’я життя Нації і Держави.Щороку з часу революції Гідності ми проводимо Бандерівські читання як світоглядний Майданчик Синергії людей Ідеї та Чину. Людей, які знають що націоналізм – це природній імунітет нації, життєвонеобхідний для захисту, збереження та утвердження Державності та Нації.

Але тепер, в умовах екзистенційного бути чи не бути, цього замало. Україна має не просто зберегтися і вижити, Україна має стати Великою. Моральним лідером світу, геополітичним гравцем”, – підсумовує мету заходу засновник Бандерівських читань, захисник Бахмута у складі 5-го окремого штурмового полку ЗСУ Юрій Сиротюк.

Також під час Х Бандерівських читань відбулось нагородження переможців Конкурсу есе для молоді «Філософія української перемоги. Візія Великої України».

У конкурсі взяли участь 58 візіонерів. Гранатометний взвод 5 Окремого штурмового полку забезпечив призовий фонд для трьох лавреатів у розмірі 22 тисяч гривень. Найкращі 13 есеїв увійшли до збірника Бандерівських читань.

Наприкінці події відбулась презентація збірника наукових робіт та есеїв. До нього увійшли найпотужніші візіонерські праці.

Зокрема, із такими темами: “Україна як модератор північної Євразії”; “Воєнна економіка — запорука національної безпеки України в ХХІ столітті”; “Україна і війна: фактори дестабілізації і стабілізації національного буття”; “Мова: тріюмфальна хода крізь сторіччя”, “Покарання рашистів за злочини у війні проти України — превенція для тоталітарних режимів світу”; “Дух війни нікого не звільняє зі служби”: якою має бути українська національна пам’ять”; “Уникнення демографічної катастрофи як національний пріоритет”; “Філософія української перемоги. Якою буде деокупація?”; “Ветерани визвольної російсько-української війни: від соціального патерналізму до економічної пасіонарності” та інші праці.

Усі охочі можуть придбати збірник. Умови тут https://tinyurl.com/2cyarrw3

Прикметно, що Х Бандерівські читання відбулись завдяки спільнокошту. Великою українською родиною було зібрано 233 383 грн та 200 доларів на організацію Бандерівських читань та друк книги «Філософія української перемоги. Візія Великої України». Таким чином, українці самі визначили вагомість заходу й тем, на яких ми сфокусувалися.

Цьогоріч окрім друкованого видання організатори запропонували глядачам також формат доповідей та вітальних слів переглянути у ВІДЕОКНИЗІ Х Бандерівські читанння:

Х Бандерівські читання. Відеокнига

Захід організував Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень».

Партнери заходу:

Національний музей Революції Гідності, Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини, гранатометний взвод 5 Окремого штурмового полку, Армія Інформ, освітня ініціатива “Хлопці з лісу”, ГО “Український студент”. Технічний партнер – компанія IQConference.

Відеогалерея:

Довідка:

Проект Бандерівські читання був заснований 2014 року в розпал Революції гідності як інтелектуальне обговорення бандерівських ідей та вироблення візії української держави.

Він традиційно відбувається в перших днях лютого в час створення Організації Українських націоналістів 1929 р. як руху, який поставив за мету встановлення Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток.

• І Бандерівські читання 1 лютого 2014 р.

• ІІ Бандерівські читання «Якою має бути Українська Самостійна Соборна Держава в XXI столітті та «питання Москви» були проведені 2 лютого 2015 р.

• ІII Бандерівські читання на тему «Візія Української держави в ідеології українського націоналізму» відбулися 3 лютого 2016 р.

• IV Бандерівські читання: «Як завершити українську національну революцію» проведені 2 лютого 2017 р.

• V Бандерівські читання: «Місія України та національні інтереси в глобалізованому світі: візія націоналістів», 9 лютого 2018 р.

• VІ Бандерівські читання «Економічний націоналізм та соціальна справедливість», 1 лютого 2019 р.

• VII Бандерівські читання “Націоналізм VS глобалізм: нові виклики”, 8 лютого 2020 р.

• VIII Бандерівські читання «Український націоналізм в сучасному ідеологічному протистоянні», 30 січня 2021 року

• ІХ Бандерівські читання «Світ ідей Степана Бандери та виклики XXI століття».

Залишайтеся з нами та підписуйтесь на наші сторінки!

https://www.facebook.com/nac.ussd

https://www.facebook.com/bandera.chyt

https://www.instagram.com/banderareadings/

www.ussd.org.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published.