Світ з Великою Україною і без Росії: нові перспективи: дискусія. Х Бандерівські читання

Світ з Великою Україною і без Росії: нові перспективиТаку дискусію ми підготували в рамках Х Бандерівських читань. Підготували – це означає не лише сформували тему. Але й запросили відповідних спікерів, пропрацювали тези та візії. Вийшло захопливо.

Дискусія. Х Бандерівські читання

Дискусію модерував керівник економічних програм НАЦ «УССД» Олександр Чупак. В обговоренні взяли в залі участь, керівник дослідницьких програм НАЦ «УССД», кандидат політичних наук Юрій Олійник, та кандидат юридичних наук Леонтій Шипілов. Онлайн підключились Ростислав Мартинюк, історик, тележурналіст та Михайло Галущак, кандидат історичних наук, військовослужбовець ЗСУ.

Учасники обговорили низку важливих тем щодо зовнішнього виміру українських інтересів та війни з москвою.

Тезово.? Насамперед українські націоналісти бачать перемогу України у вигляді розпаду російської імперії на певну кількість незалежних національних держав. Як спонукати західних союзників прийняти таке наше бачення перемоги і отримати в цьому їхню допомогу?

?З якою імовірністю ми можемо вважати, що в американців і їхніх союзників є чіткий план щодо росії, яка програла війну? Ми чуємо про бажання замінити путіна. Невже вони готові зупинитися лише на заміні президента країни-агресора?

?У 2022 році росія стала найбільш підсанкційною державою у світі, випередивши Іран і Північну Корею. Однак московія посилює співпрацю з опонентами Заходу: тим самим Іраном, Китаєм, Індією, можливо, посилиться співпраця з Бразилією, де нещодавно президентом обрали соціаліста.

?Дискутанти розглянули, як Україні треба працювати з окремими регіонами світу – Заходом, Китаєм, Африкою (де в руках Києва інструмент продовольчої безпеки). Щодо Європи, зараз не можна говорити про вступ до ЄС, бо він зараз швидко змінюється, особливо після Brexit. У Європі слід взоруватись на приклад Польщі, як обстоювати власні інтерес. Однак це можливо після відбудови, яка формує залежність в економічному плані від партнерів.

?Особливо цікавим було обговорення сценарію сценарію розпаду росії на окремі держави

? Однак постає проблема України: держави з понад мільйонним військом, великою кількістю західного озброєння і суттєвим авторитетом щонайменше на регіональному рівні. До того ж із перспективою приходу до влади націоналістів. Як до цього поставляться США і решта Західного світу?

?Дискутанти погодились, що Київ може стати незамінним союзником Заходу як гарант порядку пост російського простору, таким як Туреччина на Близькому Сході. При цьому важливо, на думку Юрія Олійника, посилено інтегрувати до Балто-Чорноморського простору прикордонні регоіни рф, від Воронежа до Кубані та Кавказу.

Щодо інших регіонів Київ має стати арбітром, але з частковою орієнтацією тих регіонів на інші полюси – Японію, балтику, тюркський світ. Це стане запобіжником відновлення імперії. Також викликом стане демографічна можливість інтеграції біженців з колишньої рф, де слід акцентувати на українцях, що повертатимуться до своєї ідентичності.

Х Бандерівські читання

Leave a Reply

Your email address will not be published.