Юрій Сиротюк про Бахмут і настрої в ЗСУ
Юрій Сиротюк в ефірі програми «Рандеву з Яніною Соколовою»  

Директор Українських студій стратегічних досліджень, а нині боєць 5 окремої штурмової бригади Юрій Сиротюк 18 бер. 2023 р. взяв участь в ефірі програми «Рандеву з Яніною Соколовою».

“Ми мислимо категорєю нації і всі хто поклав життя за українську націю житиме вічно. Зараз ми всі сконцентровані на війні, але я хочу не лише вмирати за Україну і битися за неї, але і будувати цю країну. Зараз головне завдання – перемогти путіна і постаратися перемогти російський імперіалізм”, – прокоментував втрати на фронті Юрій Сиротюк.

Військовослужбовець розповів про ситуацію в Бахмуті: “Ворогу це вартує набагато більших втрат на даний момент. Не потрібно давати путіну приз. Саме місто не має стратегічного значення, за містом висоти – розуміємо, що там, можливо, легше би було оборонятися, але для путіна це буде величезний пропагандистський приз, який він використає для нової істерії і хвилі мобілізації, щоб знову в двобій погнати цю орду”.

Філософія і настрій в бригади, яка дев’ятий місяць воює – битися, і настрій хлопців такий – втратили позицію – її треба відбити. Тут кожне відбиття позиції – це людські жертви, але набагато менше жертв в оборонному бою, коли ми захищені, ніж коли доведеться йти на штурмові дії, додає військовий.

Однак з солдатами треба говорити, зауважує боєць, адже має бути мотивація більша ніж твоє життя. Проблемою є те, що в армії немає побудованої системи патріотичного виховання солдатів, психологічної підтримки. З солдатами працюють дитячі листівки, волонтери, священники.

Аналізуючи стратегію і тактику путіна, Юрій Сиротюк зауважує, що “стратегія визначена ще Степаном Бандерою – це тактика ступеневої агресії, тобто відкусити кусочок України, запросити перемир’я, зафіксувати діюючу лінію фронту і потім кусок за куском відкушувати Україну до кінця. Кінцева ж стратегія зрозуміла – повністю знищити українську державність, її суб’єктність, повністю знищити українську ідентичність. Тобто поки є українці, які мислять себе українцями, ця війна для путіна буде незакінчена”, – вважає військовий.

Їхня тактика – це тактика орди, це орда, що приходила в Київ з 1169 року, які не знають честі, правил війни, без честі Вони не визнають прав полонених. Краще загинути, ніж попасти в полон до росіян, тому багато солдат ходять з гранатами напоготові.

Військовий аналізує, що путін у цій війні вирішує багато питань не тільки зі злочинністю, а і з національними окраїнами, він боїться спротиву національних меншин, тому всіх тут утилізує. путіну не потрібен жоден, хто прийшов на нашу землю, щоб він повернувся з України. Їм їхні люди байдужі, тому їхнє завдання поставити прапорець на знищеному місті. Відповідно куди прийшов путін, там все знищено.

Про ключову потребу в Бахмуті, нестачу набоїв, проблеми у війську та настрої військових – дивіться повне інтерв’ю із Юрієм Сиротюком у “Рандеву з Яніною Соколовою”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.