Українська дипломатія перемогла – Зеленський на саміті Ліги арабських держав

Яким видався візит президента України на саміті Ліги арабських держав, на Армія FМ розповів політолог, керівник дослідницьких програм Українських студій стратегічних досліджень Юрій Олійник.

Президент Володимир Зеленський виступив на саміті Ліги арабських держав. Там був і сирійський лідер Башар Асад, вперше за 12 років. Діяльність Ліги арабських держав важлива в контексті впливу на Африку та продовольчої безпеки у світі. І африканська тема продовольчої безпеки та української присутності загалом була досить помітна на саміті.

За словами експерта, своїм візитом Зеленський намагається донести позицію України в протистоянні російській агресії не тільки союзникам, а й нейтральним державам, які мають певні зв’язки з росією.

— Звичайно, можна покритикувати, чи доцільно було на це засідання їздити, бо там Асад був присутній, який визнає російську анексію в Україні, якого нещодавно Зеленський позбавив українських нагород, що були видані його попередниками. Але, я думаю, це було правильно, бо навіть в такому режимі він доніс правильні речі про агресію Росії, і всі держави, навіть Асад, були змушені слухати це і бути присутніми.

Україні вкрай важливо налагоджувати відносини із Саудівською Аравією, певен Юрій Олійник.

— Ця прозахідна держава має дуже тісні економічні зв’язки з кремлем, тому для нас важливо її переводити в більш жорстке ставлення до росії. Під час виступу президента України Башар Асад зняв навушники, зазначив експерт, таким чином продемонструвавши свою позицію.

— Він продемонстрував, що він все ж залишається проросійськи зав’язаний. Хоча зараз вже меншою мірою. Оскільки росія ослаблена, він зараз більше на Іран опирається. Цікаво, що він не вийшов під час засідання, а лише зняв навушники, тож розуміє, що якось треба домовлятися. Тому, як на мене, це успіх української дипломатії.

Запис передачі:

УКРАЇНСЬКА ДИПЛОМАТІЯ ПЕРЕМОГЛА — ЗЕЛЕНСЬКИЙ НА САМІТІ ЛІГИ АРАБСЬКИХ ДЕРЖАВ

Leave a Reply

Your email address will not be published.