Ми сміялися з Т-60, але вони їдуть і стріляють – Станіслав Ткачук

Станіслав Ткачук, військовослужбовець ЗСУ, експерт недержавного аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень” на Radio NV про форум у Москві “Армія-2023”, як росіяни намагаються переконати світ, що вони можуть виготовляти і експортувати зброю, про військово-промисловий комплекс ворога, обхід санкцій і допомогу від третіх країн, чи здатні росіяни запускати нові модифікації зброї.

Проведення такого форуму на теренах рф означає, що росія не відмовляється від своїх планів окупувати Україну. В світі чудово розуміють плани росії, про що говорять різні аналітичні матеріали про те, що росія намагатиметься відновити свій військово-промисловий потенціал. Проте через міжнародні санкції та обмеження росія значно знизила темпи виробництва своїх боєприпасів, зокрема ракет у зв’язку із тим, що туди перестали постачатися певні іноземні механізми. На форумі вона буде показувати свою мильну бульбашку. Проте, слід розуміти те, що військово-промисловий потенціал росії є великий, оскільки вона довго готувалася до цієї війни, тому і запаси є досить масштабними.

Цей форум має на меті показати певну картинку і для російського населення, аби путін втримав певний рейтинг і зомбувати населення темою, що росія виграє цю війну.

Для Китаю не важливо мати росію як партнера, а як країну, в якій є ресурси (нафти, газу, алмазів), які Китай може використовувати не дивлячись на дипломатичні кроки. Китай хоче зробити росію васалом, можливо в обмін на зброю, очевидно через треті країни чи приватні військово-промислові компанії. Тут Іран може стати такою країною.

російський впк в основному сформований на основі західних деталей.

Ракети, чи це Х 101 чи це Калібр не збираються на одному підприємстві. Ракета Х 101, яка недавно була запущена по Україні, була виготовлена в 2023 році. Це говорить про те, що західні партнери недопрацьовують в питанні санкцій і тому росія якимось чином ще може розвивати свій впк. Хоча малоймовірно, що вона шаленими темпами зможе виробляти ракети і інші засоби для знищення України.

Росія вміє копіювати, особливо в частині озброєння західні зразки, проте через економічні проблеми росії не робитиме це швидко.

Але це зброя, яка стріляє.

Навіть якщо на заході будуть створюватися найновітніші зразки озброєння, а на той час росія буде запускати в дію тільки скопійовані матеріали, а вона буде використовувати їх, тому що у війні будь яка зброя, особливо великих калібрів є важлива. Так само і з скопійованими новітніми технологіями. В росії вони будуть подаватися як мега новітні зразки, але сам факт того, що воно буде використовуватися на фронті, має дати зрозуміти з ким ми маємо справу.

В нас на початку війни всі сміялися, що в росії танки Т – 60 всі старі, але цей танк їде, і цей танк стріляє.

Захід має розуміти, що Україні потрібно для того, щоб захиститись і таким чином стримати російську агресію, щоб вона не поширилася на весь світ.

Станіслав Ткачук, військовослужбовець, експерт НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень”

Leave a Reply

Your email address will not be published.