В Українському кризовому медіацентрі відбувся круглий стіл «Голод як зброя. Від Леніна до Путіна».

До 90-х роковин Голодомору-геноциду українського народу в Українському кризовому медіацентрі відбувся круглий стіл «Голод як зброя. Від Леніна до Путіна».

Фахові історики та політологи обговорювали те, як протягом минулого та нинішнього століття спершу комуністичний тоталітарний режим СРСР, а тепер рашистський авторитарний режим Росії використовує голод, як інструмент упокори, зброю для масового знищення та засіб політичного шантажу.

Про сучасні практики геноциду з боку росії говорили Юрій Олійник, кандидат політологічних наук, Керівник дослідницьких програм Недержавного аналітичного центр у “Українські студії стратегічних досліджень”, Максим Майоров, історик, політолог, співробітник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Ігор Семиволос, історик, політолог, сходознавець, директор Центру близькосхідних досліджень НАН України.

Юрій Олійник у своєму виступі зупинився на еволюції російської геноцидної політики.

«Справді, нам не вистачає розуміння росії і вивчення росії. Ми завжди реактивно виправдовуємося. Нам закидають, що в совєтському союзі всі голодували і це була «общая бєда». Але в Україні був запущений і найбільш обкатаний сценарій голоду. Геноцидні практики на собі відчули і окремі народи, зокрема в Казахстані, де суттєво зменшилась доля казахського етносу в населенні республіки».

Він звернув увагу також на те, що росія завжди використовувала поряд з геноцидом пропаганду. На сьогоднішній день росія штучно створила продовольчу кризу і намагається перекласти відповідальність за це на Україну.

Наслідки продовольчої кризи найбільше б’ють по найбідніших країнах Африки, в яких значно зросли ціни і на продовольство і на добрива. Це означає, що зростає незадоволення населення, відбувається падіння легітимності влади, і росія користується цим для дестабілізації ситуації.

На заході звернули увагу на те, що сьогодні рашистський режим очолюваний Володимиром Путіним продовжує використовувати продовольчі питання для досягнення своїх політичних цілей. Триває повномасштабна війна Росії проти України.

У цій війні держава-агресор знову використовує продовольство як зброю: провокування продовольчої кризи у світі; блокування та бомбардування українських портів через які відбувається експорт зерна, мінування суднохідних шляхів, нищення українських зерносховищ і вивезення українського зерна з окупованих територій; російські війська також знищували чи реквізовували українську сільськогосподарську техніку, мінувань сільгоспугіддя та спалювали незібраний урожай.Переглянути засідання круглого столу можна на ютубі Українського кризового медіа центру

Leave a Reply

Your email address will not be published.