Експертна дискусія  «Ліквідація російської імперії»

22 лютого 2024 року у приміщенні дирекції «Медіацентр» ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв»» (Київ) Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» експертну дискусію на на тему: «Ліквідація російської імперії».

Під час події було презентовано книжку «Ліквідація російської імперії» зі статтями науковців, ветеранів, чинних військовиків і представників поневолених народів. Збірник вийшов друком у двох виданнях – українськомовному та англомовному.  Метою проєкту є формування в інформаційному просторі ідеї про скінченність та крихкість росії та стимулювання активних процесів знищення імперії через посилення антимосковських настроїв серед поневолених росією народів.

Учасники обговорювали питання загальної криза російської федерації та прояви її крихкості,. Система національного пригнічення на підконтрольних рф територіях та перспективи самовизначення поневолених росією народів. Очевидно, що саме російсько-українська війна стала головним поштовхом до знищення імперії, що вже почалось. Також обговорили  ризики розвалу росії для України, сусідніх держав і глобальної безпеки.

Експерти та співавтори книги вважають, що розпад росії неминучий, а відтак аналізують кризу імперії, через призму Деструкції держави та формування failed state, проблеми з демографією, економічні негаразди. Учасники доходять висновку, що лише знищення імперії є запорукою української перемог

Юрій СИРОТЮК, директор Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень», народний депутат України VII скликання, молодший сержант 5-ї окремої штурмової бригади ЗСУ  зазначив: 

«Незворотна ліквідація росії запущена. Будь-які спроби зупинити цей процес, особливо ззовні, лише затягуватимуть агонію та посилюватимуть гостроту перебігання процесу. росія ізольована, загнана в геополітичну безвихідь та приречена. Логіка і закони історичного процесу кажуть: ця держава неприродна й неспроможна. Шансів її виправити немає. Лише військова поразка з одночасним проголошенням права корінних народів на незалежність і швидкою реалізацією цього права є єдиним способом виправити цю історичну помилку».

Юрій ОЛІЙНИК, керівник дослідницьких програм НАЦ «Українські студії стратегічних досліджень», кандидат політичних наук, наголошує:

«Протягом останнього століття російська імперія пережила кілька циклів розпаду і значної внутрішньої кризи. Насамперед згадаємо розпад 1917–1918 років, Очевидне наближення чергової кризи. Війна розхитує імперію. Вже в 2022 кремль змушений благословляти формування добровольчих батальйонів за регіональною ознакою. Протести в Дагестані, Башкортостані та інших регіонах стають нормою.  Про кризу легітимності сигналізує і загалом позитивне сприйняття так званого маршу Прігожина на москву, як і поступова втрата монополії центральної влади на насильство. І наростання терору проти залишків опору, фізичне знищення помітних опозиціонерів – це лише свідчення, що інших інструментів у кремля не залишилося».

Станіслав ФЕДОРЧУК, ветеран російсько-української війни, політолог, керівник напряму «постросія» науково-навчального центру «Українська стратегічна ініціатива» при Національному університеті «Києво-Могилянська академія», вважає, що «російська «опозиція» чи «влада» може піти тільки на тактичні відступи у своїй національній політиці до колонізованих територій або народів, бо такі відступи дозволяв генерал Корнілов, Владімір Лєнін чи Борис Єльцин. Що більше українські речники та партнери публічно говоритимуть про неприпустимість статусу-кво для російської імперії, а також шукатимуть тимчасових або постійних союзників з-поміж колонізованих регіонів та народів, то імовірнішим є викриття агентів російської імперії на Заході і наближення часу, коли ідея розподілу росії стане справжньою формулою перемоги України та її союзників»..

Олександр ЧУПАК, керівник економічних програм НАЦ «Українські студії стратегічних досліджень», наголошує:

«Значною проблемою сьогодні є небажання країн Заходу бачити росію дезінтегрованою. Подібно до 1991 р., коли президент Буш з трибуни Верховної Ради закликав українців не допускати розвалу СССР, нині наші західні союзники так само бояться нестабільності в рф. Однак ми маємо донести до них той факт, що цілісна росія становить довгострокову загрозу не тільки для України, але й для всього Західного світу. Її розвал не лише позбавить світ військового тиску, а стане запорукою нормалізації економічних відносин, позаяк новопосталі держави не будуть використовувати нафту, газ та інші ресурси як інструмент шантажу й агресії».

В дискусії також взяли участь:

Володимир ОГРИЗКО, Міністр закордонних справ України (2007–2009), керівник Центру дослідження росії;

Максим МАЙОРОВ, політолог, експерт Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Олег МАГАЛЕЦЬКИЙ, публіцист, дослідник регіоналізму в рф, організатор Форуму вільних народів постросії;

▪ Олег ВІТВІЦЬКИЙ, керівник Антиімперського блоку народів, кандидат історичних наук;

Сиресь БОЛЯЄНЬ, голова товариства ерзя в Україні «Ерзянь вал», співзасновник громадського руху «Вільний Ідель-Урал».

Запис дискусії дивіться за адресою

https://www.youtube.com/live/c3LIkw2o0uo?si=hwKjvq7NAjUr9wzh

Замовити книгу: «Ліквідація російської імперії» українською або англійською мовами можна за посиланням: http://tinyurl.com/3695u5uy

Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» у 2024 році проведе низку дослідницьких проєктів щодо розвалу росії та національних інтересів України у світі. 

Детальніше дивіться на наших ресурсах https://linktr.ee/nac.ussd

Підтримати діяльність НАЦ «УССД» можна за реквізитами:

https://send.monobank.ua/jar/9B5D37fB7w

5375 4112 0091 5481

PayPal: yuriy.syrotyuk@svoboda.org.ua (Yuriy Syrotyuk)

Leave a Reply

Your email address will not be published.