Фактор Фіцо / Юрій Сиротюк

У сучасному постмодерному світі важливі не факти, а їхня інтерпретація. Паралельні інтерпретації замінюють правду, і в світі постправди реальні обставини впливають на громадську думку менше, ніж емоційні реакції та суб’єктивне сприйняття. Прірва в довірі між правлячими класами та суспільствами, формування середовища скептицизму, паралельної реальності, стирання кордонів між фактом і правдою та їх емоційно-суб’єктивною інтерпретацією вміло заповнюються російською пропагандою, яка постійно атакує мізки людей. європейці.

Буквально через кілька хвилин після замаху на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо під час виїзного засідання уряду в місті Гандлова російські канали новин повідомили про «смерть» Фіцо і традиційно звинуватили українських «неонацистів і терористів». Їх господарями є західний політичний клас, який нібито «годував» «терористичний режим» у Києві.

Як би не розгорталися події насправді, Росія буде множити версії, поширювати найфантастичніші теорії змови, постійно атакувати мізки громадян, цільову та сегментовану аудиторію, поширювати різні версії.

Євроскептики переконаються, що це членство в Європейському Союзі та активна підтримка України призводить до неконтрольованого поширення насильства та тероризму, що ставить під загрозу життя мирних громадян.

Крайні прихильники теорій змови будуть переконані, що Фіцо намагається усунути секретний транснаціональний уряд.

Адже величезна кількість найбожевільніших теорій має сіяти хаос, недовіру та страх перед майбутнім.

Це головна мета величезної таємної війни, яку Росія веде проти Європи і на яку вона кинула мільярди євро.

Росія вже розгорнула величезну мережу каналів дезінформації, армію ботів у всіх популярних соцмережах, партійних групах чи місцевих громадах, сформувала армію експертів і псевдолідерів альтернативних громадських думок, які невпинно атакуватимуть мізки громадян. .

Ключова мета – зламати довіру між суспільствами та політичними класами («нікому не можна довіряти»), максимально сегментувати та розколоти суспільство, паралізувати та залякати пасивну більшість апокаліптичними загрозами на зразок неминучості третьої світової війни. Тому відразу після перших пострілів Росія відновила зомбі-історію про вбивство Гаврилом Принципом екс-австрійського герцога Франца Фердинанда під Сараєво на Балканах 28 червня 1914 року, подію, яка стала поштовхом до руйнівної Першої світової війни.

Зараз Росія активно нав’язує ідею неминучого віртуального Третього світу, в який штовхають світ недалекоглядні європейські політики. Але суспільства мають право вибору і можуть усунути поганих політиків вже під час майбутніх виборів до Європарламенту, підтримавши тих, хто, наприклад, як Фіцо, проти надання зброї Україні та проти підтримки України взагалі.

Фактор замаху на Фіцо в цій інформаційно-психологічній війні Росії став у пригоді якраз вчасно. Більше того, якби спроби не було, її потрібно було б вигадати чи організувати.

Російський слід, який останніми роками простежується в повальному хаосі, диверсіях, вбивствах і організованих російськими спецслужбами терористичних актах у Європі, особливо в її центральній частині, – це перше, що спадає на думку, коли аналізуєш події, що базуються на принцип «кому вигідно». Перш за все, симптоматичною є інформація про близькість 71-річного терориста-одинака до проросійського воєнізованого угруповання «Словенські Бранці».

Як не дивно, Фіцо, якого загалом сприймають як «проросійського політика» і завжди висловлював скептицизм проти підтримки України, не був таким слухняним інструментом у руках російського імперіалізму, як, наприклад, сусідній прем’єр-міністр Угорщини, Орбан. Невідомо, чи була в російсько-словацьких відносинах фінансова складова (а політична корупція і хабарництво є ключовим інструментом у формуванні агентства), але Росію вже не влаштовує пасивна позиція її прихильників. Росії потрібні активні дії, тому вона використає замах на Фіцо як сигнал іншим проросійським політикам не ставати на позицію «ваших і наших», а обов’язково виконувати вказівки Кремля. Інакше все може бути. Дефіциту куль і «полонію» в Росії немає. Десятиліттями оплачуючи свято своєї синекури, Росія нагадує нам, що настав час платити послугами або життям.

Адже найближчим часом Росія спробує перевести стрілки і посіяти українофобію серед жителів Європи, заявивши, що після «кривавого державного перевороту в Україні тероризм став для України звичним явищем і інструментом, який зараз експортується в Європу. .” Очевидно, що європейські спецслужби та політики розуміють, що звичайна тирада про «український слід» і навіть чергове екстрене засідання ООН щодо замаху на Фіцо – це не що інше, як переклад з хворої голови на здорову, заміна послідовність причин і наслідків. Але вони не є ключовою аудиторією. З цією Європою, її світоглядом і політичним класом, який Росія десятиліттями намагається підкупити і розбестити, не буде спільної мови. Тому варто перевернути стіл, а ще краще зламати його, руйнуючи європейську єдність. І тут для Росії прийнятні будь-які методи, в тому числі і тероризм. Опанувавши технологію організації резонансних терактів напередодні своїх виборів у Росії, Путін, очевидно, готовий перенести терористичну війну «на територію ворога» та перенести холодну агресію у вигляді інформаційно-психологічних спецоперацій. до гарячої війни.

Поряд з метою паралізувати діяльність нинішніх західних політичних еліт, чутливих до зміни громадської думки, яку Росія так вміло бомбардує фейками, брехнею та паралельною реальністю, Росія активно працює над зривом Саміту миру, унеможливлення прийняття консолідованих рішень. Тому будь-які операції проводяться, часто під чужими прапорами, «похмуро» граючи на почуттях незадоволених громадян. Тому кількість російських диверсійних, дезінформаційних та радикалізаційних заходів, не виключаючи терористичних, лише збільшуватиметься. Ну і, звісно, ​​в запасі завжди є ядерна дубинка, загроза «повторення» кривавої окупації після Другої світової війни, яку, звісно, ​​назвуть черговим «визволенням»…

Юрій Сиротюк «Мамай», директор Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень», сержант 5 окремої Київської штурмової бригади ЗСУ

Хочеш знати більше підпишися:

Сторінки Українських студій стратегічних дослідженьhttps://linktr.ee/nac.ussd

Та наших партнерів:https://abn.org.ua/uk/

У ФБ: https://www.facebook.com/ABN.FreedomForNations

У Телеграм: https://t.me/ABN_Freedom_for_Nations

Leave a Reply

Your email address will not be published.