АБН – платформа ідеї та чину для знищення російського колоніалізму

У кінці червня у Каунасі (Литва) пройшов Перший Світовий Конгрес Антиімперського Блоку народів. Подія, яка заслуговує глибокої уваги аналітиків та широкої громадськості.

Антиімперський Блок Народів – це коаліція представників поневолених Росією народів, яка має на меті знищити російську імперію та дати право на самовизначення поневоленим нею народам і територіям.

Що цікаво – це одна з найдавніших платформ боротьби проти російського імперіалізму. Нинішній АБН є прямим спадкоємцем Антибольшевицького Блоку Народів, закладеного в часи ІІ світової війни у 1943 році. Тоді воююча Україна кинула клич спільної революційної боротьби поневолених Росією народів за свою свободу.

АБН після закінчення ІІ Світової війни став ефективною недержавною платформою об’єднання антикомуністичних та антиколоніальних визвольних рухів, широка дипломатична та агітаційна робота якого стала одним із чинників знищення Російської імперії зразка Совєцького Союзу.

Тепер, з часу повномасштабного вторгнення, з ініціативи ОУН (б), АБН переформатував свою діяльність як Антиімперський Блок Народів, метою якого є знищення імперсько-колоніального конструкту Росії, заснованої на людиноненависницькій ідеології «русскава міра» та забезпечення права на самовизначення поневолених Росією народів.

Очевидно ефективний попередній досвід боротьби проти Совєцького Союзу в часи, коли більшість країн світу вважали його геополітичною даністю, з якою варто навчитися співіснувати, є хорошою практичною запорукою боротьби проти новітньої форми російського імперіалізму – рашизму.

Нинішній Антиімперський блок народів вважає російсько-українську війну найсприятливішим вікном можливостей для здобуття незалежності усіма поневоленими Росією народами. Відтак у своїй резолюції Перший Світовий Конгрес Антиімперського Блоку народів проголошує визвольну війну українського народу «спільною національно-визвольною війною усіх поневолених та загрожених Росією народів».

АБН, діючи на громадському рівні та не підмінюючи функцій Української держави, володіючи десятиліттями напрацьованим інтелектуальним та організаційним багажем, пропонує ряд важливих конкретних ініціатив, які дозволять системно рухатися до цілі.

Володіючи мережею регіональних комітетів Антиімперського Блоку Народів по всьому світу, АБН ставить за мету налагодити в місцях перебування найтіснішу координацію та співпрацю з представництвами національно-визвольних рухів поневолених народів.

Організація та її регіональні представництва стають своєрідним хабом та ресурсним центром захисту, підтримки та розвитку для поневолених народів.

Надзвичайно важливою є скоординована інформаційна робота протидії російській пропаганді та дезінформації. Антиімперський Блок Народів організував мережу інформаційних ресурсів на різних соціальних платформах, які в щоденному режимі декількома мовами (наразі англійською, українською та російською) інформують про реальний стан справ в російській імперії, національно-визвольну боротьбу поневолених Росією народів. Ресурси АБН – це фактично консолідований голос поневолених Москвою народів, що в максимально ефективній формі дозволяє доносити правдиву інформацію.

Ще одним із важливих напрямків роботи Антиімперського Блоку Народів є підготовка майбутньої державницької еліти поневолених Росією народів. У себе на окупованій батьківщині представники поневолених народів можуть отримати лише колаборантський досвід роботи в окупаційних імперських структурах. Натомість АБН створив і має намір масштабувати і мультиплікувати Університет вільних народів (УВН) як мозковий та кадровий центр майбутніх незалежних держав. Уже два набори абітурієнтів із представників окупованих Росією народів отримали базові знання і навички державного будівництва. У перспективі планується започаткувати ряд університетських студій, присвячених вивченню мов, ідентичностей, історії поневолених народів.

Ще одним важливим напрямком роботи є допомога та сприяння у організації національних підрозділів поневолених Росією народів у складі ЗСУ, як прообразу національних армій майбутніх держав.

Загалом учасники першого Світового Конгресу Антиімперського Блоку Народів мають спільну мету – повалення російської колоніальної імперії та постання на її руїнах національних держав, що будуватимуть своє вільне життя на засадах міжнародного права, взаємоповаги та миру.

Поряд з тим, що АБН став черговим майданчиком, що консолідує представників поневолених Росією народів, організація має свої важливі особливості.

По-перше, тяглість і успішний досвід боротьби.

По-друге, автономність і незалежність від урядових центів. Незалежно від зміни геополітичних вітрів, спроб нової «розрядки» чи «перезавантаження відносин» з Росією цілі, та діяльність АБН залишаються незмінними – повна і остаточна ліквідація російського імперіалізму.

АБН не має зовнішнього фінансування і не залежить від зміни політичних планів будь-яких донорів.

По-третє, наявність українських емігрантських організацій та філій АБН в усіх найважливіших центрах впливу дозволяє системно і скоординовано працювати на формування політики в країнах проживання.

По-четверте, те що в основі об’єднання є Україна, країна, яка сама пережила жахливий етап російської окупації та колонізації, а нині стала жертвою агресивної геноцидної війни, є запорукою того, що українці щиро поділяють прагнення до свободи поневоленими Росією народами і не використовуватимуть їх як розмінну монету при зміні геополітичних обставин.

Загалом потужний рестарт організації, що в набагато несприятливіших умовах доклалася до знищення Совєцького Союзу, став неприємним сигналом для Кремля, який вдався до реальних кроків, щоб зірвати захід.

Проте існування реліктової колоніальної імперії є приреченим. Бандерівське гасло «Свобода народам – свобода людині!» буде неодмінно реалізоване.

Юрій Сиротюк «Мамай», директор Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень», сержант 5 окремої Київської штурмової бригади ЗСУ

Хочеш знати більше підпишися:

Сторінки Українських студій стратегічних дослідженьhttps://linktr.ee/nac.ussd

Та наших партнерів:https://abn.org.ua/uk/

У ФБ: https://www.facebook.com/ABN.FreedomForNations

У Телеграм: https://t.me/ABN_Freedom_for_Nations

Leave a Reply

Your email address will not be published.