«Жовті жилети» більш єднає ненависть до істеблішменту, ніж рука Кремля – коментар експерта

У Франції не припиняються вуличні зіткнення. Кілька днів тому представники протестувальників опублікували свій маніфест. Що означає цей документ для майбутньої європейської політики, коментує виданню InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник.

Франція палає – тривають масові заворушення. 8 грудня по всій Франції протестували більше 125 тисяч громадян, більше сотні людей поранено, понад тисячу – заарештовано. Навіть у маленьких містах, як от у Ґреноблі, поліція вдається до застосування сльозогінного газу.

Як зазначає експерт, протестувальників не можна віднести до правого чи лівого руху, учасники – вихідці з різнорідних політичних таборів. Дуже нагадує Майдан, де були і націоналісти, і ліберали. Бракувало конструктивної програми, та на початку грудня ватажки протестувальників сформулювали загальний маніфест своїх вимог.

«Документ надто розмитий і популістський, що й не дивно – надто куца спільна платформа для різних ідеологій, об’єднаних хіба що ненавистю до істеблішменту. Французи вже не довіряють еліті й воліють, щоби голос вулиці почули. Вимагають збільшення пенсій і зарплат, зменшення податків. Цікавий момент – опозиція вимагає виходу військ з Африки і згортання фінансового неоколоніалізму. Влада має подбати про внутрішні справи, кинувши діло реанімації решток колоніальної імперії. Для Франції революції, в принципі, стали чи не регулярним явищем за останні 230 років. І звісно, Кремль намагається використати ослаблення Парижу в інтересах розхитування Заходу, хоча російський вплив і перебільшений у ЗМІ.

Протести пішли на спад, уже конфліктують помірковані опозиціонери з радикалами. Але завжди лишається можливість провокацій, що роздмухають пожежу. Тож французька зима обіцяє бути гарячою».

Leave a Reply

Your email address will not be published.