Венесуельська революція може поховати латиноамериканські експерименти Кремля – експерт

У Венесуелі парламент проголосив про недовіру президенту Ніколасу Мадуро. Однак глава держави не визнав рішення депутатів. Як різке загострення тривалої кризи у Венесуелі позначиться на регіональній ситуації, а також на стабільності в світі журналісти видання InfA запитали в експерта аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрія Олійника.

«Національна асамблея Венесуели просто таки була вимушена виступити проти чинного президента, який за останній рік після не надто чесних виборів привів країну до повної соціально-економічної катастрофи. Рішення парламенту стало відповіддю на масові акції протесту, які тепер офіційно очолює представник парламенту Хуан Ґуайдо. Розгортається вуличне протистояння, але загалом це для країни не так уже й погано, бо ж далі падати нікуди – інфляція галопує (за венесуельські мільйони боліварів дають 1 долар), народ масово тікає з країни. Столицю – Каракас – поліція вже частково не контролює, зокрема найбідніші її квартали».

Але, як зауважує експерт, на Венесуелу ще за часів ексцентричного Уґо Чавеса, натхненника чергової соціалістичної утопії, зробила ставку Росія. І досі то мільярдний кредит надає, то винищувачі на допомогу посилає.

«Загалом на цю країну зав’язаний вплив Кремля в Латинській Америці. І ось запахло черговою громадянською війною… Розгортання внутрішнього конфлікту може стати приводом для втручання сусідів (насамперед Колумбії та Бразилії) і США з метою стабілізації ситуації в регіоні. Цього найбільше боїться Кремль, який вставлятиме палиці в колеса, залучатиме Китай до ветування будь-яких силових рішень в Раді безпеки ООН тощо. Але поїзд пішов – нафтова країна, в яку стільки ресурсів вклала Москва, колапсує. А за нею, не виключено, попадають інші симпатики Росії в регіоні – від Нікараґуа до Болівії».

Leave a Reply

Your email address will not be published.