Українцям нагадали, що відбулося після протистояння Тимошенко і Порошенка у 2004 році – коментар експерта

Якщо у парламенті знов опиниться велика консолідована проросійська партія, вона фактично заблокує Україні рух в НАТО, ЄС і згорне всі результати Революції гідності. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповів депутат ВО “Свобода” Юрій Сиротюк.

За словами співрозмовника видання, найгіршим злом у протистоянні Тимошенко і Порошенка є те, що це «протистояння людей з минулого».

«Ми пам’ятаємо історію цього протистояння ще починаючи з 2004 року і розуміємо, що у другому турі між Порошенком та Тимошенко це буде вибір між злом і злом, умовно кажучи. Не абсолютним злом, бо абсолютне зло сидить в Кремлі, а між двома злами в Україні. І ось те, що людей заганяють у ситуацію вибору між минулим та минулим, це призведе до того, що після 2 туру президентських виборів буде значне суспільне розчарування, буде значна ентропія суспільних думок, а Українська держава тримається на енергії українського суспільства. І це є найбільшим злом», – каже експерт.

За словами Сиротюка, невідомо, до чого це протистояння призведе на парламентських виборах.

«Єдине, що можу сказати – це полегшує і уможливлює реванш проросійських сил. Хочу нагадати, що після протистояння Тимошенко і Порошенка у 2004 році в парламенті опинилась Партія Регіонів у 200 штиків – це була найбільша фракція у парламенті. Дуже б не хотілося, щоб на цьому етапі протистояння ми знов побачили у парламенті велику консолідовану проросійську партію, яка фактично заблокує Україні рух в НАТО, ЄС і згорне всі результати Революції гідності. І це може бути найбільшим злом цих президентських виборів», – додає аналітик.

Сиротюк нагадує, що минулі президентські вибори відбувалися під впливом двох чинників – під впливом Революції гідності і російсько-української війни.

«Відтак є значний тиск суспільства на президента в цих двох питаннях. Тому і минулі президентські вибори, і ці вибори будуть відбуватися під тиском цих двох факторів, коли українське суспільство, умовно кажучи, нікому з президентів не дозволить робити фатальних кроків і бути абсолютним злом по відношенню до Української держави», – зазначає експерт.

Що стосується Порошенка, продовжує депутат, то він відбув свою першу каденцію і не виконав обіцянок Революції гідності.

«З одного боку, заслугою його є те, що Українська держава встояла в протистоянні з РФ, був певний прогрес щодо виконання обіцянок безвізу і євроінтеграції. Але в інших питаннях ми бачимо повну реставрацію кримінального олігархічного режиму. Правда, зараз немає консенсусу олігархів, але ключова внутрішня вимога Майдану – деолігархізація, вона не виконана, і це найбільше зло, тому що це не дозволяє Україні розвиватися як нормальній європейській країні», – каже співрозмовник видання.

«Щодо Юлії Тимошенко. Вона зараз очолює опозиційну фракцію, і важко про неї говорити як про зло чинне. Але якщо говорити про ризики, які є, то частина суспільства і політикуму побоюються, що Тимошенко піде на певні поступки РФ. З іншого боку, Порошенко цього не зробив, тому що був значний вплив українського суспільства і суспільство не давало цього робити. Якщо президентом буде Тимошенко, то суспільство теж відформатує її дії», – додає експерт.

Leave a Reply

Your email address will not be published.