Загострення між Індією та Пакистаном загрожує глобальною катастрофою – коментар експерта

 

В Індії відбувся масштабний теракт. Через підрив на дорозі у Кашмірі загинуло кількадесят індійських солдатів. Про ймовірність того, що ці події можуть зрушити геополітичну лавину, розповів у коментарі виданню InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник.

В індійському штаті Джамму і Кашмір після терористичного вибуху загинуло понад 40 індійських військовослужбовців. Як нагадує експерт, цей штат останні 70 років залишається спірною територією мж поліконфесійною Індією та мусульманським Пакистаном (загалом історична область Кашмір нині поділена між Індією, Пакистаном і Китаєм). Крім цього, в районі лінії розмежування активно діють різні повстанські групи.

«Майже одразу Пакистан, який теж висуває претензії на суверенітет над Кашміром, заявив про свою непричетність. Але настільки гучний інцидент може все одно спричинити наростання напруги між двома державами, адже можлива різка реакція індійського населення важлива для націоналістично налаштованого прем’єр-міністра Нарендри Моді.

Тож він може бути буквально змушений громадськістю вдатися до певних рішучих дій у відповідь, як-от демонстративного посилення військової активності в цьому неспокійному індійському регіоні. А це ще більше напружуватиме відносини з Пакистаном – державою, де минулого року до влади прийшов режим із відверто жорстким ісламським порядком денним».

Експерт наголошує: як відомо, обидва держави володіють ядерною зброєю. Тому посилення напруги, що підживлюватиметься союзом Індії зі США, а Пакистану – з Китаєм, може мати далекосяжні наслідки для всього світу».

Leave a Reply

Your email address will not be published.